Технології

Ентузіасти портувала Android 11 на восьмирічні смартфони Sony і інші старі гаджети

Android 11

Завдяки старанням сторонніх розробників користувачі, в розпорядженні яких залишаються застарілі гаджети, позбавлені офіційної програмної підтримки, все ще можуть розраховувати на установку свіжих прошивок.

Так, нова мобільна ОС Android 11 недавно стала доступна відразу для шести пристроїв Google, Sony і OnePlus — деякі з них були випущені цілих вісім років тому.

Збірку LineageOS 18.1, засновану на Android 11, вже можуть випробувати власники Sony Xperia SP, Xperia T, Xperia TX, Xperia V, а також OnePlus One і Google Nexus 5. До слова, перші чотири смартфони були випущені ще вісім років тому, а фінальною офіційною прошивкою для них до недавнього часу залишалася Android 4.3 Jelly Bean.

Читайте також:  У Telegram з'явилися групові аудіодзвінки

Власники OnePlus One, в свою чергу, отримали останній апдейт від виробника до Android 4.4 KitKat ще в 2014-м. Для смартфона Google Nexus 5 ця ж прошивка стала доступна на рік раніше, а цикл оновлень тривав аж до Android 6.0.

Творці збірки відзначають, що установка зажадає посидючості і терпіння. До того ж деякі функції на певних пристроях поки не працюють, оскільки прошивка знаходиться в стадії бета-тестування, і розробники продовжують її покращувати. Детальний опис прошивок, необхідні файли та інструкції по установці на підтримувані пристрої можна завантажити за цим посиланням.