Авто

Представлений базовий кросовер Tesla Model Y: він дешевше на 8000 доларів

Tesla Model Y

Фірма Tesla представила базову задньопривідну версію кросовера Model Y. Відмова від переднього електродвигуна дозволить заощадити: Model Y став дешевше на 8000 доларів, тобто стартова ціна зменшилася на 16 відсотків до 41 990 доларів без урахування субсидій. Ще у кросовера з’явилася нова опція – третій ряд сидінь.

Потужність базової одномоторної Tesla Model Y не розкривається, але відомо, що монопривідний кросовер на півсекунди повільніше в розгоні з місця до 97 кілометрів на годину: стартовий ривок займає 5,3 секунди.

Читайте також:  Tesla готує бюджетний електромобіль за $25000

Модифікація Standard Range поступається двомоторної версії Long Range і за запасом ходу: на одному заряді найдешевша Tesla Model Y може проїхати 393 кілометри, тоді як автономність «старших» компактних кросоверів за стандартом EPA — від 488 до 525 кілометрів.

Як і обіцяв Ілон Маск, для Tesla Model Y став доступний третій ряд сидінь. Два крісла ставляться в багажнику, як на великих кросоверах, тобто пасажири сидять по ходу руху.

Model Y

Навіть на офіційних знімках видно – місця для ніг і запасу над головою на «галерці» майже немає. Зате сидіння третього ряду штатно оснащуються електроприводами; при складанні утворюється рівна підлога. Ціна опції – 3000 доларів, і семимісною може бути будь-яка Model Y, незалежно від типу силової установки.

Читайте також:  Електрокар Tesla перевірили на падіння запасу ходу за одну морозну ніч простою

Поки “бюджетна” версія Tesla Model Y доступна до замовлення тільки в США, але в майбутньому новинка може з’явитися і на інших ринках. Повторне зниження ціни в Північній Америці напевно підстьобне і без того високі продажі, адже тепер базовий електрокросовер варто порівняти з пропорційними бензиновими моделями.