Авто

Американці стали палити більше палива через позашляховики і пікапи

Бензин

Всупереч старанням автовиробників, американці при покупці нового автомобіля все частіше вважають за краще великі і ненажерливі моделі замість гібридів.

Незважаючи на те, що автовиробники вкладають мільярди в модернізацію силових агрегатів з метою зменшення шкідливих викидів, більшість американців при покупці нових автомобілів вибирає позашляховики і пікапи з високою витратою палива — і, звичайно ж, менш екологічні.

Як результат, повідомляє видання Automotive News з посиланням на звіт Управління з охорони навколишнього середовища США (USEPA), середня витрата палива в США в 2019 році виріс з 9,1 літра на 100 кілометрів до 9,4 літра.

Читайте також:  Daimler виплатить всім працівникам по 1000 євро

Експерти звинувачують в цьому споживачів, які замість малолітражок і гібридів все частіше і частіше вибирають великі і ненажерливі автомобілі з багатолітровими моторами. Наприклад, більше половини нових моделей в 2019 році в США становили позашляховики і пікапи різних розмірів — 56 відсотків.

Більш того, за даними USEPA, в 2019 році середня маса і потужність нових автомобілів досягли рекордного рівня. Наприклад, у порівнянні з 1971 роком потужність зросла на 79 відсотків.