Технології

Суперкомп’ютер відтворив момент народження Місяця [ВІДЕО]

народження Місяця

Вважається, що Місяць утворився в результаті зіткнення Землі з іншим космічним тілом. Англійські вчені провели масштабну симуляцію з використанням суперкомп’ютера, щоб продемонструвати урочистий момент народження супутника.

Згідно з офіційною науковою гіпотезою, 4,5 мільярда років тому Земля зіткнулася з великою планетою розміром з Марс. Ця подія і призвела до появи місяця, що стала природним супутником нашої планети. Нещодавно вчені з Даремського університету провели моделювання великого зіткнення, з’ясувавши деякі важливі деталі.

Читайте також:  Створено портативний аналог трикодера з «Зоряного шляху»

Як виявилося, важливо прорахувати безліч змінних: від швидкості обертання влетів в Землю об’єкта, що отримав назву Тейя, до кута, що і зробило вирішальний вплив на результат зіткнення.

З’ясувалося, що відразу ж після удару з’явилося космічне тіло з масою 80% від маси Місяця наших днів. Після того як молодий супутник утворився на орбіті Землі, його розмір постійно збільшувався за рахунок космічних уламків. При цьому раніше він знаходився набагато ближче до батьківської планеті, з часом віддаляючись.

У майбутньому команда планує продовжити дослідження, оскільки жодна з симуляцій не видала ідеально точних результатів. Проте за певних умов вдалося довести правомірність деяких гіпотез.