2017

Aljazeera: ТОП-8 передбачень на 2017 рік

Передбачення складно назвати вдячною справою, адже іноді уявити, яким буде хід подій, практично неможливо. Наприклад, мало хто міг припустити, що британці все-таки проголосують за Brexit, а Трамп виграє вибори в США, – пише кореспондент портал Aljazeera Барнабі Філліпс.

Неоднозначність поточної ситуації у світі ще більше ускладнює всі можливі передбачення. Тим не менш, дещо про що говорити все-таки можна. Отже, що ж може нас чекати в найближчі 12 місяців.

1) Після Brexit і перемоги Трампа, наступною країною, до якої буде прикута загальна увага, стане Франція. Якщо президентом країни стане Марін Ле Пен, це підштовхне Європу до кризи. Росія прийме таке положення справ позитивно, а реакція Дональда Трампа більш ніж непередбачувана. У той же час, у другого кандидата на перемогу – Франсуа Фійона теж є непогані шанси.

2) Ще однією країною, якій належить пройти через вибори, стане Німеччина. Вони пройдуть восени 2017 року, коли Франція вже визначиться зі своїми уподобаннями. Ангела Меркель і її партія – безперечні лідери гонки, але ситуація з кризою мігрантів може нашкодити репутації канцлера.

3) Brexit, звичайно ж, буде супроводжувати світові події не лише в майбутньому році, але і далеко за його межами. Ясно тільки одне – рано чи пізно прем’єр-міністру Великобританії доведеться чесно зізнатися перед своїм народом, хто програє, а хто виграє від Brexit.

4) Всі припущення, пов’язані з Трампом, зараз дуже туманні. Багато його союзників та опонентів хочуть вірити, що новий президент США не стане виконувати свої передвиборчі обіцянки. Сьогодні незрозуміло, чи дійсно Трамп відмовиться від ядерної угоди з Іраном і Паризьких кліматичних угод? Чи він піде на зближення з Росією, обмежить імміграцію мусульман і дасть хід справі проти Хілларі Клінтон? Одним словом, питань поки набагато більше ніж відповідей.

5) Наступним питанням року, очевидно, стане Африка і розвиток цього континенту. В силу того, що країни Африки дуже різношерстні, точні прогнози щодо зміцнення їх позицій і взаємодії з іншими країнами поки неможливі

6) Крім того, підвищена увага в Африці буде прикута до виборів в Кенії і ситуації в Нігерії, де триває терор радикальної організації Богко Харам. Президент країни – Мохаммаду Бухарі продовжить боротьбу з корупцією та поточною економічною ситуацією. Можливо, деяке підвищення цін на нафту йому в цьому допоможе.

7) Згідно з прогнозами на 2016 рік, ситуація з Кіпром повинна була вирішитися, але виникли деякі дротики, які значно уповільнили процес. Переговори про об’єднання цього грецького острова знову поновляться в січні 2017 року. Прогнози позитивні.

8) З точки зору технологій можна припустити, що в майбутньому році світові держави посилять витрати на кібербезпеку. А ЗМІ будуть все більше і активніше користуватися такими платформами, як Google, Facebook і Amazon. Крім того, на Заході будуть намагатися обмежити потік фейкових новин. Багато медіа можуть відмовитися від паперових версій і повністю перейти на електронний формат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *