Технології

Microsoft придумала сервіс для віртуального «воскресіння» людей

Чорне дзеркало

Microsoft працює над незвичайною технологією, що дозволяє копіювати особистість людей у віртуальному світі для створення чат-бота. В описі сказано, що можна буде «оживити» померлих знайомих і близьких, грунтуючись на записах в соціальних мережах, месенджерах та інших цифрових джерелах.

Одна з проблем, пов’язаних з соціальними мережами, полягає в тому, що навіть після смерті людини вони продовжують відображати його профіль. Судячи з усього, Microsoft не вважає це недоліком і придумала технологію, що дозволяє «оживити» людини по її цифровому сліду. У патенті, отриманому софтверним гігантом, сказано, що ця інформація буде використовуватися для створення інтелектуального чат-бота.

Читайте також:  Лінійка Samsung Galaxy Note буде закрита

Microsoft не збирається обмежуватися лише копіюванням зовнішності. Віртуальна особистість отримає справжній психологічний портрет, сформований на основі голосових даних, різних зображень, соціальних мереж, електронних листів і повідомлень в месенджерах. На базі цієї та іншої інформації буде створений цифровий індекс, що визначає характер “особистості” віртуального співрозмовника. В описі згадується глибоке навчання, що передбачає наявність нейромережі, але подробиць на цей рахунок поки немає.

Згідно з патентом, Microsoft не збирається випускати подібну технологію у вигляді готової програми, плануючи створити спеціальний сервіс по підписці. Можна буде не тільки «воскрешати» померлих, а й згенерувати особистість або навіть клонувати себе. Доступно створення як двомірної моделі, так і повноцінного тривимірного образу з персоналізованим голосом.

Читайте також:  Користувачі WhatsApp встановили рекорд на Новий рік

Про терміни появи подібного ПЗ нічого не відомо. Правда, варто відзначити, що запропонована ідея дуже нагадує сюжет першої серії другого сезону популярного науково-фантастичного серіалу «Чорне дзеркало», де точно так же головна героїня створює віртуальну копію свого померлого хлопця.

Джерело: Input