Політика

Шмигаль: Середня зарплата зросте на 13%

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр упевнений, що в 2021 році реальна середня зарплата зросте. А з початку року “мінімалка” становить вже шість тисяч гривень.

В Україні завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу вдалося зберегти майже 550 тисяч робочих місць. Також завдяки держпідтримці в минулому році було працевлаштовано понад 600 тисяч українців. Про це на своїй сторінці в Facebook написав глава Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

“Ключову роль тут зіграла програма із часткового безробіття, за якою державна підтримка бізнесу склала понад 3 млрд грн”, – наголосив прем’єр.

Читайте також:  Скандальне рішення КСУ: Антикорсуд закрив 15 справ

Також він додав, що в грудні минулого року держбюджет отримав на 32 мільярди гривень більше, ніж за аналогічний місяць 2019 року. В цілому державний бюджет за рік виконаний на 101,5%, зазначив Шмигаль.

Відзвітував глава уряду і про програму доступного кредитування 5-7-9. За його словами, всього за чотири місяці роботи програми (червень 2020 року) було видано кредитів більш ніж на півмільярда гривень.

“Тоді ми оновили правила і інструменти в рамках цієї програми. І з липня (за 6 місяців) було видано доступних позик більш ніж на 16 млрд грн. Це фантастичний результат в кризовий рік. І це реальна допомога тисячам бізнесів по всій країні”, – вважає Шмигаль.

Читайте також:  Київ сподівається на Польщу у питанні COVID-вакцин

Також він заявив, що з 1 січня 2021 року в Україні мінімальна зарплата становить шість тисяч гривень. За словами прем’єра, вперше в історії нашої країни “мінімалка” стала вище 200 доларів.

“Завдяки зростанню економіки і продуктивності праці в 2021 році, уряд прогнозує, що реальна середня зарплата зросте приблизно на 13%”, – впевнений Денис Шмигаль.