Наука

2020 рік став рекордно коротким, адже Земля обертається все швидше

Земля і Місяць

Після створення так званого атомного годинника вчені дізналися, що обертання Землі циклічне і здатне змінюватися. В останні десятиліття обертання планети постійно сповільнювалося, проте зараз спостерігається різкий перехід до прискорення.

Століттями людство використовувало для відліку часу 24-годинну систему, яка передбачає, що доба триває 86 400 секунд, а для коригування раз на три роки додавався один день. Сучасні високоточні інструменти дозволили зрозуміти, що циклічність обертання Землі набагато вище, ніж передбачалося раніше. Крім того, кілька десятиліть спостерігалося уповільнення планети.

Згідно з останніми даними, отриманими з використанням атомного годинника, в останні роки планета стала прискорюватися настільки швидко, що може знадобитися негативне коригування на 1 секунду в 2021 році. Примітно, що 19 липня був зареєстрований найкоротший день в історії — він виявився на 1,4602 мілісекунди коротше стандартного.

Читайте також:  Ровер Curiosity зробив рекордну панораму Марса

Поки складно сказати, чи зробить прискорення планети вплив на людство. Здебільшого вчені налаштовані спокійно і пропонують просто перейти від стандарту сонячного часу до атомного. Що до причин, то серед них називаються тяжіння Місяця, рівень снігопадів і гірська ерозія. Також згадується глобальне потепління, але доказів цьому поки немає.

Джерело: LiveScience