Економіка

Нафта подорожчала до максимуму з лютого 2020

Добування газу і нафти

Нафтові котирування підскочили і досягли максимумів з лютого. Так, вартість ф’ючерсу на Brent з постачанням в березні 2021 року склала $55,01 за барель.

Ціни на нафту в ході торгів в п’ятницю, 8 січня, знову підвищилися і досягли 11-місячних максимумів. Оптимізм трейдерів пов’язаний, зокрема, з скороченням видобутку Саудівською Аравією в лютому-березні, пише Интерфакс з посиланням на Trading Economivs.

Так, вартість березневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures склала 55,01 доларів за барель. Це на 0,63 долара (1,16%) вище за ціну на закриття попередньої сесії.

Читайте також:  СБ дасть Києву велику позику на соцдопомогу українцям

Ціна ф’ючерсів на WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі становить 51,3 доларів за барель, що на 0,47 доларів (0,92%) вище рівня попередніх торгів.

Настрої трейдерів на цьому тижні підтримали новини про добровільне додаткове скорочення видобутку Саудівською Аравією в лютому-березні. Також оптимізм пов’язаний з надією на прийняття нових економічних стимулів у США після виборів. Це, швидше за все, прискорить відновлення економіки країни і збільшить попит на енергоносії.