Політика

Трампу можуть оголосити імпічмент після його терміну

Трамп

Дональду Трампу можуть оголосити імпічмент вже після інавгурації Джо Байдена, заявили в республіканській партії.

Президенту США Дональду Трампу можуть оголосити імпічмент вже після інавгурації його наступника Джо Байдена. Про це сказано в меморандумі лідера республіканців у Сенаті Мітча Макконнелла, повідомляє The Washington Post у суботу, 9 січня.

Якщо не вдасться домогтися згоди всіх 100 сенаторів, то Сенат не зможе зібратися на засідання до 19 січня. У такому випадку, якщо Палата представників затвердить статті імпічменту, то Сенат отримає їх тільки 19 або 20 січня. При цьому розгляд імпічменту Сенат зможе почати тільки 20 або 21 січня о 13:00 за місцевим часом (20:00 за Києвом), а повноваження Трампа закінчуються о 12:00 20 січня.

Читайте також:  У Слузі народу пояснили, чому ФОПам дали саме по 8 тисяч

“Процес в Сенаті, таким чином, почнеться після закінчення президентського терміну Трампа – або через годину після його закінчення 20 січня, або через 24 години після його закінчення 21 січня”, – говорить меморандум.

Таким чином імпічментом буде займатися вже лідер демократів Чак Шумер, оскільки Демократична партія отримала контроль над Сенатом.

Поки не зрозуміло, хто буде главою на процесі щодо імпічменту Трампа, оскільки до цього моменту він вже не буде вважатися чинним президентом. При стандартній процедурі на процесі головує глава Верховного суду США.