Аналітика

5 корисних порад тим, хто збирається запустити свій бізнес

Працювати

Перед починаючим підприємцем коштує мільйон питань, на деякі обов’язково потрібно дати відповідь ще до запуску бізнесу. Ці поради дозволять вам зосередитися на головному і перетворити ідею в працюючий проект.

1. Опишіть ідею на папері

Бізнес починається з ідеї. Це дійсно так. І головне завдання на першому етапі — представлення своєї бізнес-ідеї на папері. Після того як ви напишете кілька слів про свою задумом, багато що стане зрозумілим. Так ви не тільки структуруєте ваші думки, але й заповнити прогалини, які будуть виявлені в процесі.

Опишіть продукт, асоціації, які він викликає. Опишіть, яким ви бачите ваш бізнес, використовуючи визначення, які підходять для звичних предметів: «веселий», «зухвалий», «яскравий», «спокійний», «сімейний». Опишіть, яку ви бачите перед собою цільову аудиторію. Багато підприємців займаються цим вже в процесі роботи, однак корисніше це буде зробити ще до старту.

А тепер поділіться своєю ідеєю з близькими людьми. Запитання і зауваження допоможуть вам відредагувати та доповнити план.

2. Визначтеся з сумою на запуск

Багато ідей не втілюються в життя, не пройшовши перевірку на даному етапі. Тому не будемо нехтувати розрахунками і розглянемо статті витрат, які вас чекають при запуску своєї справи:

 • Реєстрація вас як ІП або юридичної особи.
 • Створення власного сайту.
 • Оренда приміщення.
 • Телефонія.
 • Набір необхідного персоналу.
 • Дизайн та друк поліграфії (можливо, упаковки).
 • Фото – і відеозйомка.
 • Вкладення в просування компанії.

Не забудьте відкласти близько 20% отриманої суми на непередбачені витрати!

Планування та оцінка таких витрат — найкраща перевірка вашої ідеї.

3. Складіть план продажів і витрат

Відмінне рішення — скласти три плани:

 • Оптимістичний. Це план ідеальної реалізації вашого бізнесу: найвищий попит, велику кількість клієнтів. Запишіть на папері, скільки клієнти купують у вас щодня. Так ви зможете порахувати, скільки вам вдасться продати за цілий місяць.
 • Реалістичний. А тепер зменшіть цифри з попереднього плану на 30% і знову запишіть.
 • Песимістичний. Уявіть, що продажі на старті невисокі, клієнтів набагато менше, ніж ви припускали спочатку. Краще дотримуватися цього плану. Так ви не обманетесь в очікуваннях.

Важливо: не забудьте про постійних і змінних витратах. Пам’ятайте про щомісячне повернення боргу або кредиту, якщо він буде мати місце у вашому випадку. Врахуйте всі і запишіть показання чистого прибутку або збитку.

4. Сплануйте склад команди

А тепер треба вирішити, яка команда зможе забезпечити реалізацію плану. Ось питання, на які необхідно відповісти:

 • Чи потрібен вашому бізнесу ще один керівник крім вас?
 • Віддасте ви частину робіт на аутсорсинг або весь персонал буде штатний?
 • Якого графіка роботи ви будете дотримуватися?
 • Визначте систему оплати праці ваших співробітників. Оклад, процент, премії, бонуси або навіть нематеріальні нагороди.
 • Чи буде у вас внутрішнє корпоративне навчання, потрібно воно у вашій сфері?

Для багатьох підприємців-початківців ці питання здаються неактуальними перед стартом і на старті. Але досвід показує, що чим раніше на папері з’являться відповіді на всі питання, тим швидше вони реалізуються у вашій справі.

5. Вирішіть, чим будете займатися особисто ви

З цього приводу у мене є два цікавих лайфхака.

По-перше, необхідно спочатку мислити так, ніби ви володієте великою міжнародною мережею. Таким чином всі ваші рішення будуть вести бізнес до успіху.

По-друге, не варто самому тонути в операційній діяльності, бути і директором, і вантажником, кур’єром, і менеджером одночасно. Наймайте працівників відразу. В іншому випадку ви витратите багато часу, яку було б доцільніше присвятити розвитку своєї компанії.

Скористайтеся цими порадами і наблизьте вашу ідею до успішного втілення. Головне, не бійтеся діяти, приймати рішення і брати на себе відповідальність. Може, саме ваша ідея, як жодна інша, заслуговує успішної реалізації!

Залишити коментар