Суспільство

Степанов назвав терміни перших постачань вакцини від COVID-19 в Україну

Максим Степанов

Україна в своєму плані вакцинації не збирається використовувати російську вакцину, наголосив глава МОЗ.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що перші поставки вакцини в Україну для проведення масової вакцинації очікуються в лютому. Договір укладено з китайською фармкомпанією Sinovac Biotech. Про це в п’ятницю, 8 січня, він заявив в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.

“Ми уклали договір з постачання вакцини, виробленої китайської фармкомпанією Sinovac Biotech – це один з найбільших виробників вакцин у світі. Також ми ведемо переговори з іншими компаніями, вони вже практично завершилися – йде технічний процес узгодження самого договору. Каменем спотикання у нас були саме терміни поставки вакцин”, – сказав міністр.

Читайте також:  ООН попередила про ще один наслідок пандемії

Степанов наголосив, що вакцинація населення буде відбуватися в п’ять етапів.

“На першому етапі, де у нас 355 тисяч, – це медичні працівники, які перш за все працюють у лікарнях, які надають допомогу хворим з COVID-19. Це люди, які перебувають у спеціалізованих установах, таких як будинки для людей похилого віку. Тобто найбільш схильна до ризику категорія населення. На другому етапі приєднаються люди вже за професійними групами ризику, за віком, які мають різні захворювання”, – додав Степанов.