Технології

Нові телевізори Sony BRAVIA XR працюють як людський мозок

Sony

Напередодні виставки CES 2021 компанія Sony представила нові телевізори BRAVIA XR: MASTER Series Z9J 8k LED, MASTER Series A90J і A80J OLED, а також серії X95J і X90J 4K LED. Головною їх фішкою стало використання процесора Cognitive Processor XR, який, як запевняє виробник, працює подібно людському мозку.

У телевізорах Sony на базі інтелектуального процесора cognitive Processor XR використовується новий підхід до обробки аудіовізуальних даних, який виходить за рамки звичайних алгоритмів штучного інтелекту. Він покликаний забезпечити відтворення контенту з урахуванням особливостей людського зору і слуху. За допомогою алгоритмів когнітивного сприйняття процесор cognitive Processor XR розділяє екран на безліч зон і розуміє, куди саме користувач дивиться, визначаючи «точку фокусування» на зображенні.

Читайте також:  Смартфони Google Pixel отримали ряд нових функцій

У той час як звичайні алгоритми штучного інтелекту здатні розпізнавати і аналізувати елементи зображення, такі як колір, контраст і деталі окремо, новий процесор вміє аналізувати весь спектр елементів одночасно, що схоже з роботою людського мозку. Це дозволяє йому налаштувати кожен з цих аспектів і синхронізувати їх між собою для кращого сприйняття повної картини.

Sony

Cognitive Processor XR підтримує технологію Sound-from-Picture Reality, яка визначає місце розташування джерела звуку на екрані і відповідним чином підлаштовує звукову панораму, забезпечуючи повну відповідність зображення і акустики. Він здатний працювати з будь-яким форматом звуку, трансформуючи його і створюючи об’ємне звучання.

«У новій лінійці телевізорів Sony ми реалізували абсолютно новий підхід до передачі зображення і звуку. Ми хочемо, щоб глядачі відчували непідробні емоції і переживання, а такі відчуття не можуть бути викликані чимось несправжнім. Телевізори BRAVIA XR з інтелектуальним процесором Cognitive Processor XR аналізують зображення аналогічного тому, як це робить людський мозок», — заявив Ікеда Кентаро, головний менеджер відділу маркетингу телевізійної техніки управління маркетингу продукції компанії Sony Electronics в країнах СНД.

Читайте також:  Інсайдери: Apple представить ще кілька гаджетів в грудні

У телевізорах BRAVIA XR використовується абсолютно новий користувальницький інтерфейс Google TV, який об’єднує фільми, шоу, ТВ-трансляції, різний контент з додатків і підписок, організовуючи всі пропозиції персонально для користувача. Завдяки йому користувачі можуть знаходити цікаві фільми і передачі для перегляду за персональними рекомендаціями, а також управляти всім контентом з єдиного списку перегляду. Крім того, цей список можна поповнити з телефону або ноутбука. Крім того, взаємодіяти з телевізорами вийде за допомогою голосових команд, керуючи як роботою самого телевізора, так і підключених до нього розумних домашніх пристроїв.

Всі телевізори BRAVIA XR будуть підтримувати технологію HDMI 2.1, e-ARC, в тому числі формат 4K з частотою оновлення 120 кадрів в секунду, змінну частоту оновлення (Variable Refresh Rate, VRR) і автоматичний режим низької затримки (Auto Low Latency Mode, ALLM). Все це дозволяє відтворювати контент з більш високою роздільною здатністю і частотою кадрів, що особливо підходить для ігор нового покоління.

Читайте також:  LG запатентувала «рулонний» ноутбук з гнучким дисплеєм

Інформація про ціни та наявність нових телевізорів в роздрібному продажі буде оголошена навесні 2021 року.

Джерело: prnewswire.com