Аналітика

Які фінансові помилки допускають мілленіали, а що роблять правильно

Мілленіали

Мілленіалами називають покоління молодих людей, які народилися в період з 1980 по 1999 роки. Саме вони сьогодні трансформують економічне, соціальне і політичне життя суспільства, – пише CNBC.

Представники цього покоління, як правило, більш оптимістичні, різноманітні і товариські, ніж населення старшої вікової групи. Тим не менш, мілленіали не завжди правильно і логічно ведуть себе у фінансових питаннях і аспектах розподілу бюджету. Отже, які помилки найчастіше допускає молоде покоління, а що робить правильно?

Сильні сторони

Мілленіали цінують освіту

Багато представників молоді сьогодні отримують вищу освіту, оскільки це відкриває додаткові можливості для побудови успішної кар’єри. Іншими словами, мілленіали активно інвестують в знання і готові витрачати на це дуже багато. Але про це трохи пізніше.

Мілленіали не купують машини

За статистикою, покоління Y на 29% рідше купує автомобілі, ніж покоління X. Більше того, станом на 2015 рік кількість власників авто серед вікової категорії 22-35 років було на 25% нижче ніж в тому ж віковому проміжку, але в 2003 році.

Подібна тенденція пояснюється досить просто. По-перше, мілленіали не хочуть брати кредит на машину, а, по-друге, вони легко можуть скористатися інноваційними транспортними сервісами, такими як Über або BlaBlaCar, і без проблем дістатися з пункту А в пункт Б.

Мілленіали живуть з батьками

Вперше з 1880 року молоді люди у віці від 18 до 34 років дуже часто живуть з батьками. При цьому, подібна тенденція зовсім не обумовлена відсутністю матеріальних можливостей або низькою зарплатою. Швидше причина криється у вартості оренди і більш пізніх шлюбах. Враховуючи те, що сучасне покоління має дуже великі борги, той факт, що молодь живе вдома, вказує на можливість якнайшвидшого погашення цих зобов’язань.

Слабкі сторони

У мілленіалів практично немає заощаджень

23% представників покоління Y не мають ощадного рахунку. Це не дуже добре з точки зору економіки та пенсійних виплат, оскільки чим раніше людина починає відкладати на пенсію, тим солідніше буде його подушка безпеки.

Мілленіали практично не економлять гроші сьогодні, вважаючи за краще відкласти це питання і подумати про нього трохи пізніше. Щоб справитися з цією проблемою, експерти рекомендують молодим людям користуватися спеціальними додатками і сервісами банків, які допомагають робити автоматичні відрахування на ощадний рахунок.

Мілленіали платять за житло дуже багато

Існує одне старе правило – ви не повинні віддавати за житло більше, ніж 30% від свого доходу, але мілленіали не дотримуються цієї рекомендації і часом зовсім ігнорують її. У деяких великих містах США молоді люди готові платити за житло до 79% свого щомісячного доходу. Стає ясно, чому в покоління Y практично немає заощаджень.

У той же час, знімати квартиру з високою орендною платою – це єдина можливість для мілленіала, по-перше, жити в гарному районі, а, по-друге, не знімати квартиру разом з друзями.

Мілленіали не інвестують

Сучасне покоління, як вже було зазначено вище, практично не заощаджує і не інвестує. 4 з 5 мілленіалів ніколи не вкладали гроші у фондові біржі та цінні папери. Головні причини – брак грошей і недовіра до фінансової системи, оскільки багато молодих людей чудово пам’ятають, кризу 2008-2009 років.

Це істотний недолік, оскільки відсутність досвіду і бажання економити у нинішніх молодих людей у віці від 25 до 35 років може мати для них погані наслідки при виході на пенсію. Крім того, довгострокове інвестування – це ще й непогана можливість заробити власний капітал і не залежати від фінансових коливань.

Залишити коментар