Авто

Porsche Taycan перетнув США за 44 години і побив рекорд Tesla

Porsche Taycan

Porsche Taycan встановив новий рекорд нелегальної гонки Cannonball Run, або “Гарматне ядро”. Журналіст видання InsideEVs Кайл Коннер з двома друзями перетнув за кермом електрокара всю територію США від одного узбережжя до іншого за 44 години, 25 хвилин і 59 секунд. Попередній рекорд серед електрокарів належав Tesla Model 3.

Однак у виданні зазначили, що заїзд виявився швидше битвою зарядних станцій, ніж реальним порівнянням швидкості двох електрокарів. Для подорожі з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса журналіст взяв Porsche Taycan 4S 2020 року випуску з найбільшою батареєю, аеродинамічними колісними дисками і сидіннями з функцією масажу.

Читайте також:  З'явилися фотографії салону нового Nissan Qashqai

Запас ходу такого Taycan без підзарядки становить 460 кілометрів, а довжина шляху від океану і океану – приблизно 4,5 тисячі кілометрів. Журналісту довелося ретельно спланувати маршрут, щоб подолати його з мінімальною кількістю зупинок на електрокарі, залежному від зарядних станцій. У підсумку заїзд перетворився на порівняння ефективності мережі Electrify America і Supercharger – фірмової мережі високошвидкісних зарядок Tesla.

Випробуванню також піддалася батарея Taycan, пікова потужність зарядки якої становить 270 кіловат. Однак Коннеру жодного разу не вдалося досягти такого показника: в більшості випадків він становив 250 кіловат, і тільки один раз – 260 кіловат. Учасники заїзду пояснили це збоями в програмному забезпеченні. Додаткові складнощі створювали барахляща електроніка і низька температура «за бортом» – в деяких штатах вона опускалася до -15 градусів Цельсія.

Читайте також:  ККД дизельного мотора довели до 50%

Попередній рекорд “Гарматного ядра” на Tesla Model 3 також був встановлений Коннером. У серпні 2019 року він проїхав шлях за 45 годин і 16 хвилин, побивши свій же рекорд від липня того ж року – 48 годин і 10 хвилин. Після цього журналіст зробив принаймні 10 спроб поліпшити результат, але всі вони були безуспішними – до заїзду на Taycan.

Актуальний рекорд гонки на автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння був встановлений в серпні минулого року. Трьом американцям на Audi A6 вдалося перетнути континент за 25 годин і 39 хвилин, на годину побивши квітневий рекорд Audi A8L.