Фінанси

Чому ми прикидаємося багатими замість того, щоб думати про майбутнє

Прикидатися багатими

Для багатьох набагато важливіше купити ту чи іншу річ зараз і відчути себе забезпеченими, ніж робити накопичення. Пора розібратися, як вийшло так, що чашка кави або новий iPhone для нас важливіше надійного майбутнього.

Причини безтурботної фінансової поведінки

1. Прагнення справити враження

Це пов’язано з так званим ефектом прожектора. Нам здається, що всі помічають, як ми виглядаємо і що робимо, однак насправді це не так. Мало хто звертає увагу, на якій машині ви їздите або який одяг носите, і ще менше людей надають цьому значення.

Читайте також:  5 фінансових уроків від лауреата Нобелівської премії Річарда Талера

Є безліч способів подолати ефект прожектора, але всі вони зводяться до одного: витрачайте час на те, щоб розвиватися і покращувати свої навички, тоді вам більше не доведеться імітувати впевненість у собі за допомогою дорогої машини або одягу.

2. Шопінг-терапія

Витрачаючи гроші, багато відчувають себе краще. Шопінг перетворюється на розвагу, яка потребує не тільки багато грошей, але ще й силу-силенну часу.

Ось кілька способів впоратися із залежністю від шопінгу:

  • постійно нагадуйте собі про свої цілі;
  • автоматизуйте свої накопичення;
  • проводьте більше часу з друзями, які не підтримують це захоплення;
  • намагайтеся знайти нематеріальні методи приборкання своїх емоцій.

3. Засоби масової інформації

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

На поведінку багатьох людей впливає те, що вони бачать по телевізору або в журналах. Змініть свій підхід до засобів масової інформації. Менше дивіться телевізор і більше читайте книги: у них не побачиш нав’язливої реклами.

4. Вплив друзів і сусідів

Ти представляєш собою середнє арифметичне п’яти людей, з якими ти проводиш більшу частину часу.

Джим Рон, оратор, письменник

Краще не селитися в районі, у жителів якого достаток вище вашого. Тоді у вас не буде виникати відчуття, що потрібно бути не гірше інших і купувати те, що купують сусіди. Також намагайтеся більше часу проводити з друзями, які розумно ставляться до витрат.

Читайте також:  Як перестати витрачати гроші: 4 поради від економістів

5. Бажання пожити в своє задоволення, поки молоді і здорові

Ми просто не можемо знати, що чекає нас в майбутньому. Не можна вважати, що все владнається само собою. У віці роботу знайти набагато складніше, і не тільки тому, що у нас з’являються проблеми зі здоров’ям, але і з-за стрімкого розвитку технологій. Тому накопичення — це не просто гроші, на які ви будете жити в старості, а запорука того, що ви зможете вижити в змінених умовах.

Висновки

Так, зараз таке життя здається приємним, але бездумне розпорядження фінансами обмежує ваші можливості в майбутньому. Так що перестаньте прикидатися багатим і почніть піклуватися про завтрашній день прямо сьогодні.