Технології

Дослідники вирішили важливу проблему OLED-дисплеїв

OLED

Екрани на базі органічних світлодіодів (OLED) яскравіше, контрастніше і енергоефективніше звичайних LED-матриць. Однак і вони не позбавлені недоліків на зразок вигорання пікселів і спотворення кольорів при погляді під кутом. Японські вчені впевнені, що їм вдалося зробити важливий прорив у виробництві OLED-дисплеїв.

Фахівці з Центру досліджень органічної фотоніки та електроніки японського університету Кюсю розробили новий тип синіх органічних світлодіодів, які за своїми характеристиками не поступаються червоним і зеленим.

Читайте також:  Інновація на ринку мобільних камер: Samsung готує сенсор камери для смартфонів на 200 Мп

Тут варто відзначити, що компанії вже добре освоїли виробництво останніх, досягнувши високої ефективності, чистоти кольору, терміну служби, вартості виробництва та інших параметрів. У випадку з синіми світлодіодами все куди складніше і завжди доводилося йти на компроміси.

Дослідники змогли створити сині органічні світлодіоди, в яких процеси перетворення і випромінювання енергії розділені між двома різними молекулами, і назвали цей метод гіперфлуоресценцією.

Таким чином вони домоглися високої ефективності з можливістю відображення широкого діапазону відтворюваних кольорів і підтримки високої яскравості протягом довгого часу, при цьому не використовуючи дорогі атоми металів, таких як іридій або платина.

Читайте також:  Корейські інженери розробили матеріал, який зробить військових невидимими

За оцінками вчених, їх світлодіоди здатні безперервно підтримувати 50 відсотків яскравості протягом більше 10 000 годин. Розробка може з’явитися в OLED-дисплеях майбутнього, дозволивши підвищити їх якість і довговічність.

Джерело: EurekAlert