Технології

Нейросеть навчилася створювати зображення по текстовому опису

DALL-E

Розробники компанії OpenAI представили новий алгоритм, побудований на базі нейронної мережі DALL-E, який експерти вже встигли охрестити одним з головних проривів в індустрії за 2021 рік. Головним “талантом” штучного інтелекту стало вміння генерувати зображення за текстовим запитом користувача, пропонуючи оригінальні картинки з порівняно високою реалістичністю.

Наприклад, алгоритм можна попросити створити зображення арфи у вигляді равлики, дрона з кукурудзи або морква, яка вигулює собаку. У відповідь нейромережа надасть ілюстрацію того, що запросив користувач, причому для ШІ неважливо, чи існує такий об’єкт насправді.

Читайте також:  Китай представив потяг, котрий здатний розганятися до 1000 км / год

DALL-E

Розробники DALL-E відзначили, що проводили тренування з використанням нейромережі GPT-3. Для її навчання використовувався датасет з 400 мільйонів пар текст-зображення, які були взяті в Інтернеті.

Незважаючи на вражаючі результати, на які вже сьогодні здатна DALL-E, її розробники не поспішають випускати алгоритм у вільний доступ — на їхню думку, просунуті генеративні моделі можуть зробити сильний вплив на суспільство і привести до неоднозначних соціальних і економічних наслідків.

Джерело: OpenAI