Технології

У Telegram виявлена небезпечна для користувачів вразливість

Telegram

В одному з оновлень Telegram з’явилася можливість виявлення інших користувачів за допомогою функції “люди поблизу”. Експерти в області безпеки з’ясували, що подібна опція має кілька вразливостей, якими можуть скористатися зловмисники.

Справа в тому, що відображення актуального місця розташування відбувається за допомогою алгоритму тріангуляції. Саме під час активації відображення місця розташування користувача і прорахунку віддаленості від співрозмовника з трьох різних точок зловмисник може використовувати зібрані координати за допомогою спеціального софта і тим самим визначити, де точно знаходиться потрібний йому людина.

Читайте також:  Блогер створив працюючу копію «карти мародерів» з Гаррі Поттера [ВІДЕО]

Telegram

Після того як координати будуть зібрані, хакер може скористатися будь-яким картографічним сервісом. Ввівши отримані дані, він побачить відповідні кола, що символізують віддаленість кожного користувача один від одного. В області перетину всіх трьох кіл і буде знаходитися потрібна людина.

Telegram

Альтернативні рішення в інших додатках для прорахунку відстані між користувачами передбачають додавання до координат випадкового числа, що унеможливлює визначення реальної геопозиції, але у випадку з Telegram розробники вирішили знехтувати цим додатковим заходом безпеки.