Робота

7 речей, які можуть зруйнувати вашу кар’єру

Звільнення

Роботу можна втратити з-за безлічі різних факторів. Допущені помилки можуть коштувати престижної посади, зарплати та інших благ. При цьому, більшість людей допускають помилки абсолютно випадково, навіть не підозрюючи про це, – пише Forbes.

Згідно з недавнім опитуванням компанії VitalSmarts, 83% опитаних респондентів зізналися, що мали можливість спостерігати, як колеги по роботі допускали помилки і платили за це власною кар’єрою. 61% учасників анкетування зазначив, що власні помилки теж коштували їм підвищення по службі (31% випадків), стосунків у колективі (27% випадків), репутації (11% випадків).

Ці цифри самі по собі говорять про те, що ви в змозі своїми руками зруйнувати професійне становище, якщо не будете вести себе акуратно і обережно. Навіть самі непримітні, на перший погляд, дрібниці, можуть перетворитися на великі неприємності.

Портал Forbes зібрав кілька типових помилок, які співробітники часто допускають на своїх робочих місцях. Пам’ятайте про них і ніколи не робіть, якщо хочете впевнено крокувати вгору по кар’єрних сходах.

Ігри в політику

Вибудовувати хороші відносини в колективі зовсім не означає плести інтриги або провокувати скандали. Не пускайтеся в різного роду політичні ігри, а постарайтеся бути самим собою. Дотримуйтеся тієї стратегії і тактики спілкування в колективі, за яку вам не буде соромно.

Занадто великі обіцянки

Виконуючи якусь роботу або завдання начальства, не давайте нездійсненних обіцянок, навіть якщо вам здається, що це по силам. Не обіцяйте зробити все раніше терміну, якщо на 100% не впевнені в цьому. Навіть невеликі затримки не підуть вам на користь і репутація буде безнадійно зіпсована. Щоб люди вам довіряли, завжди приймайте зважені рішення.

Надмірне спокій

Коли ви в останній раз покращували свої професійні навички, переробляли резюме або займалися навчанням? У сучасному світі дуже важливо не відставати від загального руху вперед. Якщо ж ви просто занадто зайняті для того, щоб дізнаватися щось нове, це означає тільки одне – неправильну розстановку пріоритетів. Самовдосконалення повинно бути в списку ваших щоденних справ.

Страх змін

Ще одна помилка, яку допускають багато співробітників. Гублячись у робочій рутині, ми дуже часто забуваємо про те, що навколо все змінюється. Якщо вас приводить в стан шоку факт того, що треба змінювати підходи до роботи або перелік виконуваних завдань, задумайтеся, чи в тому напрямку ви рухаєтеся? Постійні зміни – це запорука успіху. Опитування показали, що, на думку 91% респондентів, успішними є ті співробітники, які добре пристосовуються до мінливих робочих умов.

Самовпевненість

Як тільки ви вирішите, що вже багато чого досягли і можете відпочивати, швидше за все, саме в цей момент почнуться всі неприємності. Ніколи не опускайте руки і продовжуйте працювати, а спочивати на лаврах можна пізніше.

Низький рівень емоційного інтелекту (EQ)

Не допускайте спалахів гніву на роботі, незалежно від ситуації. Низький рівень стриманості та емоційного інтелекту може коштувати кар’єри. Навіть якщо ви впевнені у своїй позиції, роздратовані і більше не можете триматися, всіма силами прагніть зберегти своє обличчя. В деяких випадках це може бути важливіше власної правоти.

Лестощі начальству

Звичайно, всі ми хочемо мати добрі відносини з босом. Тим не менш, не варто вибудовувати їх за рахунок колег і підлеглих. Ніколи не йдіть на підлість і підступність, не підставляйте нікого, щоб вислужитися перед керівником. Замість користі це принесе тільки шкоду.