Економіка

Глава Apple за рік заробив майже $300 млн

Тім Кук

Фінансові показники Apple минулого року перевершили внутрішні цілі компанії, що дозволило їй збільшити бонусні виплати топ-менеджеру.

Головний виконавчий директор американської копорації Apple Inc. Тіма Кука за 2020 фінансовий рік заробив близько $300 млн. Про це в середу, 6 січня, повідомляє Интерфакс з посиланням на документи, спрямовані Apple в Комісію з цінних паперів і бірж (SEC).

Відзначається, що фінансові показники Apple перевершили внутрішні цілі компанії, що дозволило їй збільшити бонусні виплати топ-менеджеру. За підсумками 2020 фінроку, незважаючи на пандемію коронавірусу, прибуток Apple зріс на 3,9% завдяки стрибку попиту на ноутбуки та планшети в умовах, коли безліч людей по всьому світу перейшла на віддалену роботу і дистанційне навчання. Капіталізація Apple в 2020 році злетіла на 80% і перевищила $2 трлн.

Читайте також:  Долар може впасти на 20% - Financial Times

В результаті, грошова винагорода Тіма Кука зросла на 40% – до $10,7 млн. Крім того, в минулому році в його власність перейшли акції Apple загальною вартістю $281,9 млн, які він отримав з обмеженнями в рамках довгострокового пакета стимулюючих виплат, оформленого в 2011 році, коли він став CEO Apple.

Новий план заохочення Кука, прийнятий у вересні 2020 року, передбачає передачу очільнику Apple акцій, які перейдуть в його власність у 2023 – 2025 роки. Це дає Куку стимул залишатися на чолі компанії в найближчі роки.

Зарплата Тіма Кука в минулому фінроці склала $3 млн, як і роком раніше. Компанія також витратила за рік понад $470 тисяч на забезпечення безпеки топ-менеджера і $432 тис на його авіаперельоти.

Читайте також:  Нафта дешевшає через новий штам коронавірусу

Тім Кук, якому зараз 60 років, працює в Apple з 1998 року.