Знання

Як переселенцю із зони АТО зареєструвати бізнес

Реєстрація підприємця-переселенця із зони АТО

Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 20.10.2014 р № 1 706-VI 22 листопада 2014 набув чинності.

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно залишив своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік, для отримання якої необхідно звернутися в місцеву держадміністрацію із заявою. Підставою для постановки на облік є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли зазначені обставини.

Довідка видається безкоштовно терміном на 6 місяців в день звернення. Потім слід звернутися до місцевого органу МВС, де на довідці зроблять відмітку про реєстрацію місця проживання (в паспорт така позначка не вноситься).
Поставлена на облік особа має право на зайнятість, пенсійне забезпечення та інші соціальні послуги. Якщо така особа звільнилася з роботи, але не має документів, що підтверджують цей факт і страховий стаж, реєстрація як безробітного та отримання допомоги здійснюються відповідно до законодавства України. Якщо ж особа не звільнилося, для отримання статусу безробітного та допомоги йому необхідно нотаріально засвідчити письмову заяву про припинення трудових відносин і направити його роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладення).

Читайте також:  Як привернути гроші

Реєстрація фізособи підприємцем здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем його фактичного проживання в територіальному органі державного реєстратора, на підставі довідки про постановку на облік з відміткою про реєстрацію.

Наказом Мін’юсту України від 05.11.2014 р № 1849/5 встановлено, що держреєстраторами реєстраційних служб територіальних органів Мін’юсту в областях та м.Києві здійснюються:

– Реєстрація фізосіб, які мають намір стати підприємцями, місцем проживання яких є територія проведення АТО, за адресою тимчасового проживання без вимоги наявності реєстрації місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій;
– Реєстрація зміни місця проживання підприємців, місцем прописки яких є територія АТО, і проведення інших реєстраційних дій щодо цих осіб.

Читайте також:  5 лайфхаків для керівників

Якщо місце подання реєстраційних документів не збігається з новим місцем проживання підприємця, держреєстратор протягом 10 робочих днів після реєстрації направляє документи держреєстратору за новим місцем його проживання. У день отримання документів держреєстратор здійснює постановку підприємця на облік.

Залишити коментар