Технології

AMD вперше за 15 років обійшла Intel на ринку десктопних процесорів

AMD vs Intel

В останні роки AMD знаходиться на підйомі, чому явно посприяв випуск процесорів Ryzen. За даними розробників популярного програмного забезпечення PassMark, вперше за останні 15 років AMD обійшла Intel на ринку процесорів для настільних комп’ютерів.

AMD

Ринок десктопних процесорів

Згідно зі звітом PassMark Software за перший квартал 2021 року, частка AMD на ринку десктопних процесорів склала 50,8%. Отже, частка Intel-49,2%. Останній раз подібне було в першому кварталі 2006-го, коли частка AMD склала 53,9%. Правда, тривало це домінування всього один квартал.

AMD

Ринок процесорів для ноутбуків

Що ж стосується ринку ноутбуків, то Intel як і раніше беззаперечний лідер з 83,8% проти всього 16,3% у AMD. На ринку серверних процесорів частка Intel і зовсім становить 98,6%.

AMD

Ринок процесорів в цілому

Якщо ж враховувати взагалі всі процесори, частка AMD становить 38,9% – на 22,2% менше, ніж у Intel: найменший розрив між компаніями за останні 15 років.

Читайте також:  Google виправила дратівливий недолік Android Auto

Важливо відзначити, що звіт PassMark грунтується на результатах бенчмарків компанії, які доступні тільки на Windows. Таким чином, реальна картина може дещо відрізнятися.

Джерело: PassMark, TechSpot