Немає грошей

7 фінансових помилок, які ми здійснюємо з-за любові

Ви закохані і літаєте від щастя. В цей час не хочеться думати про презренне і низинне, тобто про гроші. І зовсім даремно. Під впливом почуттів легко зробити помилку.

Кохання впливає на мозок. Це зафіксували вчені. У закоханих деякі ділянки кори великих півкуль працюють активніше, ніж у тих, хто не закоханий. Але бурхлива діяльність не завжди йде на користь.

Не думайте, що гроші нічого не значать у відносинах. Фінансове питання зруйнувало не одну пару. Подумайте, чи не робите ви одну з цих помилок.

1. Ви завжди платите за кохану людину

Вам нічого не шкода, ви хочете показати щедрість і піклуватися про коханого. Романтичні прагнення, але навіть з-за них не беріть коханого на забезпечення. Це небезпечно.

Рано чи пізно один партнер відчує, що його експлуатують, і образиться. Або сам почне тиснути на іншого партнера, аргументуючи це тим, що хто платить, той і замовляє музику.

Ще один неприємний варіант розвитку подій: партнер на утриманні починає сприймати кохану людини як ходячу скарбничку, а це вже не про любов.

Довіра і турбота — це здорово, звичайно. Але тільки якщо ви обидва утримайтеся від перекосів. А ви впевнені, що зможете? Доводьте любов вчинками та подарунками, але не беріть на себе всі чужі витрати.

2. Ви підстроюєтеся під звички партнера

Різниця в доходах і у ставленні до грошей впливає і на звички. Хтось вважає за краще збирати та економить кожну копійку, хто любить жити на широку ногу. Коли один партнер тягнеться за звичками іншого, виходить так собі.

Наприклад, пара їде у відпустку на дорогий курорт, але забезпечений партнер потім живе, як ні в чому не бувало, а небагатий переходить на строгу дієту з води і хліба. Заради любові йдуть на жертви, але якщо це робить тільки одна людина, стосунки закінчуються. Ви ризикуєте залишитися без любові і без грошей.

3. Ви не враховуєте фінансові можливості партнера

Якщо вважати, що гроші не відіграють ролі у відносинах, з’являється спокуса взагалі не розглядати фінансове питання. Іноді це призводить до парадоксальних ситуацій, коли у відпустку пара летить різними літаками і живе в різних готелях, тому що для одного з них це дорого.

Не варто доводити до абсурду. Досить наплювати на те, що ви знову йдете в ресторан на самоті, тому що цей заклад не по кишені коханому. Скоро ви будете вечеряти без коханої людини, тому що вона піде.

4. Ви стали поручителем

Довіряти коханій людині треба, але безглуздо виступати поручителем, коли відносини ще на стадії бурхливої закоханості. Гроші можуть зіпсувати все.

Кохана людина купує машину, квартиру чи техніку, але купує її собі. Кредити видаються на кілька років і не факт, що ви будете разом все це час. А якщо розставання вийде бурхливим, то в руках колишнього партнера виявиться інструмент тиску на вас. Банку наплювати, що любов пройшла, у вас криза у відносинах і ви вирішили пожити окремо. Банк буде вимагати гроші.

Беріть кредити на тверезу голову. Почуття побоку.

5. Ви не обговорюєте загальний бюджет

Ви вирішили, що не витримаєте один без одного, і тепер живете разом. Відправляєте гроші в одну касу, як правильна сім’я. Як при комунізмі: з кожного по здібностям, кожному по потребам. Звучить чудово, але є одне але.

Загальний бюджет — перевірка на розсудливість і довіру. Впевнені, що готові до цього?

Навіть при напівроздільному бюджеті, коли пара складається на загальні потреби, а решта доходів витрачає на власний розсуд, не завжди виходить вирішити, чи правильно витрачаються гроші.

На початку відносин нам наплювати на дрібниці: витратимо спільні гроші на їжу та побутову хімію. Але потім з’ясовується, що хтось «з’їдає» велику частину цього бюджету. Наприклад, один партнер обожнює морепродукти, а в іншого алергія і йому вистачає каші. Починається перерахунок, починаються закиди.

Щоб не сваритися з-за розміру заробітків і витрат, потрібно точно знати, звідки приходять гроші і як вони розподіляються. Розподіліть витрати до дрібниць і дотримуйтеся цього плану. Це краще, ніж потім з’ясовувати, хто витратив більше.

6. Ви приховуєте борги від другої половини

Огидна ідея, навіть якщо ви дієте з добрими намірами (не хочете хвилювати партнера). Разом з боргами доведеться приховувати і доходи, а брехня-ніколи не була фундаментом для міцних відносин.

Старі борги зіпсують плани сім’ї, якщо ви звернитеся в банк за кредитом з вигідними умовами.

7. Ви берете кредит на весілля

Серйозно? Не робіть цього, просто не робіть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *