Технології

Новий гіперзвуковий двигун дозволить дістатися в будь-яку точку Землі за дві години

Літак

На думку китайських інженерів, гряде ера надзвукової комерційної авіації. На підтвердження цього вони розповіли про створення і тестування реактивного двигуна, здатного розігнати літак до значних 20 000 км/год. Це дозволить дістатися до будь-якої точки планети буквально за пару годин.

Останнім надзвуковим пасажирським літаком став Конкорд, здатний розвивати швидкість трохи вище 2000 км/ч. за інформацією китайських інженерів, їм вдалося створити гіперзвуковий реактивний двигун під назвою Sodramjet.

Читайте також:  Новий патент Google розкриває ключову особливість Pixel 6

Він здатний розвивати швидкість до 16 Маха, що приблизно відповідає 19 756 км/год. Отже, оснащений таким потужним агрегатом літак зможе досягти будь-якої точки планети всього за дві години.

Перші випробування проходили в аеродинамічній трубі і довели безпрецедентні характеристики з точки зору тяги, паливної ефективності і стабільності роботи установки. Поки двигун перевищив швидкість звуку в дев’ять разів, але, на думку інженерів, запасу міцності вистачить, щоб збільшити цей показник до 16 разів.

“70 років досліджень в області гіперзвукової тяги доводять необхідність розробки революційного двигуна. Прототип Sodramjet виглядає багатообіцяюче”, – запевняють розробники.

Джерело: scmp.com