Авто

Автомобілі викрили в стеженні за своїми власниками

Авто

З кожним роком користувачі все частіше стикаються з крадіжкою персональних даних, при цьому «шпигувати» за своїм власником здатні не тільки смартфони. Як з’ясувалося, на таке здатні і багато сучасних автомобілів, які можуть збирати про водія куди більше даних, ніж він передбачає.

В ході поліцейського розслідування в США маловідомої компанії Berla Corporation вдалося витягти з бортового комп’ютера підозрюваного запис його голосу, що послужило вагомим аргументом на користь обвинувального вироку. Примітно, що сам власник автомобіля навіть не підозрював про існування такої функції.

Читайте також:  Зовнішність нового Lamborghini розкрили достроково

Фахівці з безпеки заявляють, що проблема полягає навіть не в тому, що автомобілі збирають безліч даних, а тому, що вся ця інформація може потрапити не в ті руки.

Відомо, що Berla Corporation побудувала свій бізнес, займаючись витяганням відповідних відомостей з різних систем машин, але також є випадки, коли маніпулювати особистими даними інших людей вдавалося зловмисникам.

Наприклад, у звіті компанії згадується житель Австралії, який отримав повний контроль над Land Rover колишньої дівчини. Він не тільки знав все про пересування автомобіля, але і міг управляти деякими параметрами віддалено — наприклад, відкривати і закривати вікна.

Читайте також:  В Україні з’явилася нова бюджетна автомобільна марка

Ще гірше, коли машина з багатою історією, що включає кредитні картки, домашню адресу та іншу особисту інформацію потрапляє до нового власника без повного очищення даних.

Це, на думку експертів, може призвести до небезпечних прецедентів у майбутньому — а значить має контролюватися як мінімум на рівні дилерських центрів.