Технології

Американські фізики зробили прорив в області квантового інтернету

Квантовий світ

На думку експертів, квантовий інтернет може зробити справжню революцію, значно підвищивши швидкість передачі даних. Величезний крок у цьому напрямку зробила група американських дослідників, яким вдалося успішно телепортувати кубіти фотонів через 43 км оптоволокна.

Як стало відомо, дослідникам з Каліфорнійського технологічного інституту Фермілаб, AT&T, Гарвардського університету, Лабораторії реактивного руху NASA і Університету Калгарі вдалося здійснити телепортацію кубітів фотонів на відстань понад 43 км через оптичний кабель. Але говорити про настання ери квантового інтернету поки рано.

Читайте також:  Нові телевізори Samsung отримали «безсмертний» пульт

За словами вчених, вони домоглися рекордних показників точності, що доходять до 90%, і підтвердили експеримент у двох різних мережах. Важливо й те, що для реалізації нової технології не знадобиться прокладати додаткове оптоволокно, оскільки методика легко масштабується і сумісна з існуючим телекомунікаційним обладнанням.

“Нова технологія ляже в основу високоякісного квантового інтернету”, – заявляють вчені. «Це ключове досягнення на шляху до створення технології, яка змінить наші уявлення про глобальні комунікації».

Експерти впевнені, що квантовий інтернет забезпечить гігантський прорив в різних областях, включаючи криптографію і пошук. Вони також планують побудувати в Чикаго мережу міського масштабу під назвою Illinois Express Quantum Network, яка буде використовуватися для наукових цілей.

Читайте також:  Google значно поліпшить точність пішої навігації в «Картах»

Джерело: PRX Quantum