Технології

Японська компанія створить космічний супутник з дерева

Супутник

З кожним роком зростає кількість і питома вага космічного сміття. Незвичайне рішення запропонував японський стартап: він планує виводити на орбіту супутники з дерева.

Японська компанія Sumitomo Forestry спільно з Університетом Кіото повідомила про старт проекту з вирощування спеціальної деревини для супутників. Посадка відбулася в рамках урочистої церемонії, під час якої представники стартапу оголосили плани і розповіли деякі подробиці про майбутнє супутнику.

“Дерево не блокує електромагнітні хвилі або магнітне поле Землі. Це дає можливість розміщувати такі пристрої, як антени і механізми орієнтації, всередині дерев’яного супутника, що дозволяє створювати більш прості конструкції.

Читайте також:  Створено гель для друку їжі на 3D-принтері

Крім того, коли дерев’яний супутник сходить з орбіти і падає назад на Землю, він повністю згорає, не викидаючи шкідливі речовини в атмосферу або не обсипаючи землю уламками”, — йдеться в офіційному повідомленні.

Ключовою особливістю деревини буде висока стійкість до погодних умов, а також різких перепадів температури і сонячних променів. На думку представників Sumitomo Forestry, такий підхід забезпечить кілька важливих переваг. Наприклад, ніякого забруднення орбіти, адже неробочий супутник просто згорить в атмосфері Землі.

Крім того, дерево не забруднить навколишнє середовище при виготовленні самих супутників і обійдеться набагато дешевше звичних матеріалів. Запуск дерев’яного супутника запланований на 2024 рік.

Читайте також:  Panasonic випустила свій перший прозорий OLED-дисплей

Джерело: Nikkei