Економіка

Торговий дефіцит в Україні знизився – Качка

Тарас Качка

Скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі є позитивним особливо в кризовий рік. Також в Україні зріс експорт.

Торговий дефіцит України в 2020 році в порівнянні з 2019-м знизився більше, ніж в два рази. У кризовий рік такий показник є непоганим, написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Качка.

“Зазвичай ми оцінюємо експорт в доларах США. А в доларах експорт за цілий рік склав 49,32 млрд доларів, на 1,70% менше, ніж за 2019 рік. У кризовий рік такий показник є зовсім непоганим. Особливо ж позитивним є скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі”, – повідомив Качка.

Читайте також:  В НБУ назвали причину неотримання траншу МВФ

При цьому позитивним він назвав скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі: “Із 10,22 млрд доларів мінуса 2019-го залишилося 4,9 млрд”.

Качка звернув увагу і на зростання експорту. У грудні в порівнянні з попереднім місяцем експорт зріс на 150 млн доларів. І на 760 млн більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Секрет грудневих цифр досить простий – в усьому світі шаленими темпами зростають ціни на метал і на руду. Експорт по 72-й групі в грудні склав 715 млн доларів (в листопаді це було 572 млн і в грудня 2019 – 522 млн)”, – підкреслив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Читайте також:  Нацбанк уже місяць не виходить на міжбанк

Також він зазначив, що через скорочення врожаю, фізичний експорт зернових виявився меншим, ніж в минулому році, але це зменшення фізичного експорту компенсовано зростанням ціни.

“Зернові, де домінують кукурудза, пшениця і ячмінь, принесли нам в 2020-у 9,42 млрд доларів. Це на 2,29 відсотка менше, ніж за 2019-й”, – додав Тарас Качка.