Суспільство

П’ята частина населення землі постраждає від осідання ґрунту до 2040 року

Повінь

Згідно з новим дослідженням ЮНЕСКО осідання суші може торкнутися 19% населення Землі до 2040 року. Багато міст світу знаходитимуться під загрозою сильних повеней, якщо не вжити жодних заходів вже зараз.

У дослідженні наголошується, що ця проблема вже торкнулася безліч регіонів. Наприклад, Джакарта (Індонезія) за останні 10 років осіла більш ніж на 2,5 метра. Це стало однією з причин рішення влади про перенесення столиці на острів Борнео. У Європі через просідання грунту 25% території Нідерландів знаходиться нижче рівня моря.

Читайте також:  Поширення коронавірусу сповільнилося - МОЗ

Херардо Еррера-Гарсія, провідний науковий співробітник проекту, пояснює, що це відбувається через те, що в посушливих районах, які щільно заселені, люди починають відкачувати воду з-під землі для зрошення сільськогосподарських культур. Це призводить до того, що поверхня землі просідає.

На жаль, через відсутність належних правил відкачування води і швидкого темпу зростання населення, ситуація тільки погіршується. Наприклад, в Ірані за останні 50 років населення збільшилося більш ніж удвічі, проте відкачування підземних вод залишається нерегульованим. Іранські міста вважаються найбільш “швидко потопаючими” в світі. Зараз вони осідають на 25 сантиметрів на рік.

В ході нової роботи вчені розробили універсальну модель, що дозволяє передбачити, які райони найбільш схильні до ризику осідання. Результати показали, що це глобальна проблема, так як через потепління, посухи стають все більш частими по всьому світу. Враховуючи, що в наступному столітті рівень моря підніметься до метра, все більше прибережних міст зіткнуться з тими ж проблемами, що і Джакарта. Міста просто почнуть тонути.

Читайте також:  Вакцинувати від COVID планують жителів ОРДЛО

Однак автори дослідження налаштовані оптимістично. Еррера-Гарсія сказав, що проблема осідання може легко контролюватися за допомогою технологій (супутникове спостереження і спеціальні радари). А також країни повинні задуматися про створення політики правильної відкачування води. Дослідники відзначають, що існує ряд країн, які вже успішно борються з цією проблемою: «в Японії, в районі Токіо в першій половині минулого століття була дуже велика проблема з просіданням грунту. Однак влада впровадила певні правила і вирішила її [уряд ввів обмеження обсягу викачування грунтових вод]»