Технології

У США розробили незвичайну заміну медичному шприцу

Роботична таблетка

Багато пацієнтів недолюблюють уколи: ця процедура сама по собі неприємна, а в зв’язку зі складом тих чи інших препаратів часом буває болючою. В якості альтернативи такому методу доставки ліків в кров пацієнта американські дослідники розробили роботизовану таблетку, здатну проводити ін’єкції всередині організму.

За даними масштабного дослідження, розпочатого ще в 2013 році, смертність пацієнтів при недотриманні режиму лікування налічує до 125 тисяч осіб на рік по всьому світу. Пацієнти нерідко відмовляються від чергової ін’єкції, оскільки не хочуть повторення неприємного досвіду. Вирішити проблему з відчуттями від уколів поки не вдалося, але американська компанія Rani Therapeutics вже повідомила про створення незвичайної таблетки.

Передбачається, що пацієнт буде ковтати спеціальну капсулу з ліками: завдяки особливому покриттю вона мине шлунок і переміщається в кишечник.

Після цього її зовнішня оболонка розчиняється, а сама таблетка розширюється і впорскує в стінки кишечника лікарський препарат за допомогою мікроскопічних шипів з цукру. Завдяки такій методиці ліки потрапляє в кров безпосередньо, не розщеплюючись шлунковим соком, як при прийомі звичайних таблеток.

Після проведення процедури пристрій практично повністю розчиняється і виводиться з організму. Чи викликає хворобливі відчуття зазначений спосіб ін’єкцій, автори дослідження не повідомляють. Проте розробники технології впевнені в її великому потенціалі.