Наука

Дослідник підрахував шанс появи життя на Землі

Суперземля

За словами вчених, життя на землі з’явилося близько 4 мільярдів років тому. Ведуться великі дискусії як з приводу цифр, так і на тему того, яким чином після всіх льодовикових періодів, падінь метеоритів і масових вимирань життя завжди поверталася. Відповідь на це питання знає фахівець по Землі, який провів масштабну комп’ютерну симуляцію, прорахувавши ймовірність для більш ніж ста тисяч світів.

Для відповіді на таке складне питання професор Тобі Тіррелл з Університету Саутгемптона провів симуляцію ста тисяч випадкових світів.

Читайте також:  Знайдена причина найбільш руйнівних землетрусів на Землі

Алгоритм генерував температуру, кліматичні зміни та еволюцію протягом трьох мільярдів років. Робота проводилася на суперкомп’ютері Iridis, розташованому в університеті.

Для достовірності експерименту еволюція кожного зі світів моделювалася 100 разів на підставі абсолютно випадкових подій. Як з’ясувалося, з усіх 100 000 планет тільки одна виявилася здатною підтримувати життя у всіх 100 симуляціях.

Близько 9% світів (8710) можуть бути населені в більшій частині симуляцій, з них 8000 змогли домогтися успіху тільки в половині випадків.

Все це наштовхнуло тобі Тіррелла на простий висновок: Землі просто пощастило. На його думку, астероїд міг виявитися більше або впасти в інший час. В цілому ж він упевнений, що поява життя і підтримання її кілька мільярдів років саме на Землі — це велика удача.

Читайте також:  Вчені розповіли, де на Марсі могло зберегтися життя

Джерело: southampton.ac.uk