Авто

Volkswagen хотів купити компанію Tesla. Маск не погодився

Tesla

Колишній голова ради директорів і найбільший акціонер концерну Volkswagen хотів купити компанію Tesla після того, як одного разу прокотився на Model S.

Ілон Маск нещодавно розповідав, що в 2017 році він намагався продати компанію Tesla американської корпорації Apple, а німецьке видання Manager Magazin описало ще один цікавий епізод з життя американського виробника електрокарів.

Виявляється, ще в 2013 році «Теслу» бажав придбати концерн Volkswagen за вказівкою Фердинанда Пієха. Будучи головою ради директорів VW Group і найбільшим акціонером концерну, Пієх прокотився в Каліфорнії на Tesla Model S і був настільки вражений, що велів вивчити питання про покупку компанії.

Читайте також:  Kia приступила до випробувань серійного «автомобіля всього»

Відповідні вказівки були дані раді директорів Volkswagen і голові концерну Мартіну Вінтеркорну. У 2013 році Tesla вже коштувала близько 20 мільярдів доларів — при тому, що за весь рік компанія продала лише близько 22 тисяч електромобілів.

Volkswagen тоді коштував у кілька разів дорожче і був найбільшим у світі автовиробником. Ілон Маск від угоди відмовився. На сьогоднішній день Tesla оцінюється вже в 630 мільярдів доларів, що більш ніж в шість разів дорожче VW Group.