Суперечка

7 тактик, які допоможуть вам виграти будь-який спір

Іноді довести свою правоту під час обговорення буває дуже складно. Тим не менш, вчені говорять про наявність декількох тактик, які допоможуть достукатися до співрозмовника і пояснити йому свою точку зору.

Портал Business Insider опублікував опис цих технік.

  1. Не намагайтеся перемогти. Атакуючи співрозмовника, ви нічого доброго не доб’єтеся. Набагато краще і правильніше прийняти його точку зору, а потім постаратися логічно і аргументовано обґрунтувати, чому ви з нею не згодні.
  2. Дотримуйтеся норм пристойності. Навіть якщо вам дуже хочеться довести свою правоту, робіть це в межах норм моралі, поважайте свого співрозмовника. Якщо ви дасте зрозуміти, що збираєтеся вести себе гідно, то і інформація, яку ви прагнете донести, буде сприйнята на належному рівні.
  3. Задавайте питання, які передбачають розгорнуту відповідь. Якщо ви знаходитесь в суперечці з близькою людиною, щоб зрозуміти її, намагайтеся задавати питання, які наштовхують опонента на роздуми і змушують його розкритися. Відмінний приклад такого питання: “Як ви бачите своє життя через 3 роки?”.
  4. Зберігайте впевненість у собі. Люди, як правило, не прислухаються до самих розумних, але готові слухати тих, хто впевнений у тому, що говорить і всіляко це демонструє. Тому, відстоюючи свою позицію, перш за все, будьте впевненими в ній.
  5. Покажіть, що вас підтримують. Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому комерційні компанії часто притягують знаменитостей до своїх рекламних акцій? Все гранично просто – суспільство схильне довіряти думці відомих осіб. Тому ваше завдання – заручитися підтримкою оточуючих, які поділяють вашу позицію.
  6. Використовуйте графіки. Дослідження показують, що люди довіряють науковим даним і статистиці. Якщо ви володієте такою інформацією, оформіть її у графіки і покажіть опонентам.
  7. Зберігайте серйозність. Це важливо, якщо ви дійсно хочете відстояти свою правоту. Крім того, в завершенні будь-якого спору постарайтеся досягти консенсусу. Це буде найкращим варіантом закінчення розбіжностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *