Політика

Зеленський дав пораду, як економити на газі

Зеленський

Президент радить купувати газ у Нафтогазу, оскільки в держкомпанії ціни на 30-50% нижчі, ніж в інших постачальників.

Президент Володимир Зеленський радить українцям вибирати постачальником газу державний Нафтогаз, ціни в якого на 30-50% нижчі, ніж в інших постачальників. Ситуацію з тарифами на газ глава держави прокоментував під час візиту в Івано-Франківську область, повідомляє прес-служба ОП в четвер, 31 грудня.

Він нагадав, що з серпня в Україні запрацював ринок газу для населення, і тепер громадяни можуть вільно вибрати собі постачальника газу з вигідними умовами.

Читайте також:  МЗС відреагувало на заяву Мінська про санкції

“Державні компанії для того й потрібні, щоб працювати в інтересах суспільства, створювати вигідні можливості для звичайних людей. Нафтогаз чітко показав українцям, як компанія забезпечить газ дешевший”, – відзначив Зеленський і додав, що вже обговорив із главою НАК Андрієм Коболєвим питання цін для населення.

“Не дивлячись на те, що країна перейшла на ринок газу і ринок диктує ціни, все-таки у Нафтогазу сьогодні найдешевші ціни з усіх постачальників”, – розповів президент.

На сьогодні в Україні поставки газу для домогосподарств здійснюють більше 50 компаній. Залежно від постачальника і регіону, ціни на газ відрізняються істотно. Наприклад, ціна на газ на січень 2021 від Нафтогазу становить 7,22 грн / куб. м з ПДВ, тоді як ціна обласних газзбутів у середньому дорівнює 9,9 грн / куб. м з ПДВ. Приватні постачальники в різних регіонах іноді встановлюють ціну на газ для населення на 30-40% вищу, ніж у Нафтогазу.

Читайте також:  Україна за шість років отримала від ЄС €16,5 млрд

“Ми навіть знайшли одну компанію, яка пропонує на 50% більшу ціну, ніж Нафтогаз”, – зазначив Зеленський.

За його словами, Нафтогаз пропонуватиме найнижчі ціни на ринку. І боротиметься за зменшення ціни, незважаючи на ринок.

У зв’язку з цим Зеленський закликав владу на місцях роз’яснювати людям, як можна заощадити на платіжках за газ, зокрема вибираючи державного постачальника, а також користуючись послугами державного Ощадбанку для зміни постачальника газу і проведення розрахунків. Це дасть можливість заощадити на газі до 40%.