Технології

Система розпізнавання обличчя на основі ШІ ледь не відправила до в’язниці невинну людину

Clearview AI

Чоловік подав до суду на поліцію Нью-Джерсі, США, в якому звинуватив правоохоронні органи в «вкрай расовому профілюванні». Справа в тому, що йому було пред’явлено звинувачення, і він провів у в’язниці десять днів через помилку програмного забезпечення для розпізнавання обличчя.

Як повідомляє Futirism, в січні 2019 року поліція міста Вудбрідж пред’явила звинувачення в ряді злочинів, що включають пограбування магазину і напад при обтяжуючих обставинах, чоловікові на ім’я Ніджер Паркс (Nijeer Parks). За словами Паркса, він навіть ніколи не бував у цьому місті.

Читайте також:  Samsung показала офіційне розпакування Galaxy S21 [ВІДЕО]

Дізнавшись про ордер на арешт, чоловік поїхав до поліцейської дільниці міста Вудбрідж, щоб прояснити ситуацію. Поліцейські розмовляти не стали – вони відразу ж заарештували Паркса.

Пізніше чоловік з’ясував, що поліція впізнала його за допомогою Clearview AI – спірного програмного забезпечення на основі штучного інтелекту для розпізнавання обличчя. Використання системи заборонили в січні 2020 року після переоцінки її роботи (через рік після арешту Паркса).

Після допиту чоловіка протримали у в’язниці десять днів. Проте суд постановив відпустити підозрюваного, оскільки прокурор не мав жодних речових доказів проти нього (ні відбитків пальців, ні ДНК або групи крові), крім збігу в базі Clearview AI.

Читайте також:  Невдалий конкурент YouTube оголосив про закриття

В даний час Паркс подав цивільний позов проти поліції Вудбріджа, прокуратури, мера міста та окружної в’язниці.