Фінанси

«Більше заробляти, менше хотіти»: фінансові поради від фахівця з інвестицій

Більше заробляти

Великі і маленькі одкровення про фінанси від Бена Карлсона, які допоможуть вам по-новому поглянути на гроші.

1. Почніть заробляти більше і не витрачайте різницю в доході

Найскладніше для більшості — підтримувати приблизно однаковий рівень життя, коли доходи збільшуються. Так що секрет фінансового успіху — це заробляти більше і менше хотіти.

2. Виплати по заставних виступають в ролі інвестицій з фіксованим доходом

Одним з плюсів заставної із фіксованою процентною ставкою є те, що ви знаєте, скільки будете платити кожен місяць кожного року, поки живете в цьому будинку. Це допомагає планувати свої фінанси. Крім того, це свого роду гарантований прибуток, адже ви можете повернути податкове відрахування по відсоткам з вашою заставою.

Читайте також:  5 фінансових уроків від лауреата Нобелівської премії Річарда Талера

3. Варто витрачати більше на хороше пиво

У 20 років кількість зазвичай здається важливіша якості, але потім розумієш, що хороше пиво коштує своїх грошей, чого не скажеш про вино.

4. Не варто витрачати більше на хороше вино

Більшість людей при дегустації все одно не помітить різниці, тому немає сенсу платити за пляшку хорошого вина більше 200-500 гривень.

5. Вкладайте гроші в свій час

Часто ми самостійно беремося за якісь справи тільки з принципу. Здавалося б, навіщо платити комусь, якщо ми й самі впораємося? Але подивіться на це з іншого боку: найнявши кого-то для виконання цієї роботи, ви звільните свій час для більш важливих занять.

Читайте також:  Як перестати витрачати гроші: 4 поради від економістів

6. Ваш рівень доходу з часом перестає приносити задоволення

Пропрацювавши декілька років, ми зазвичай визначаємо для себе суму бажаного доходу. «Якщо я буду отримувати Х гривень в рік, я буду забезпечений», — думаємо ми. Проблема в тому, що ця уявна сума постійно зростає. Звичайно, в тому, щоб заробляти більше, немає нічого поганого, але одні гроші не зроблять вас щасливими.

7. Враження важливіше матеріальних речей

Витрачайте гроші на спільні поїздки з друзями, сімейні вечері і просто час з близькими людьми. Це завжди запам’ятовується, чого не скажеш про матеріальні речі, які швидко втрачають свою привабливість.

8. Купівля книжки — одна з кращих угод в цьому світі

Це дивовижна можливість за відносно невелику суму отримати доступ до декількох сотень сторінок чиїхось думок і поглядів, які формувалися протягом багатьох років. Звичайно, не всі книги варті витраченого на них часу, але гарна книга — один з найбільш недооцінених видів інвестування.

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

9. Не нехтуйте навичками переговорів

Просте прохання знизити ціну може надати великий вплив на ваш бізнес. Зараз досить багато компаній готові обговорювати ціну. Пам’ятайте: у гіршому випадку вам просто відмовлять.

10. Економія знижує стрес

Відкривши накопичувальний або інвестиційний рахунок, ми відчуваємо себе спокійніше. Звичайно, не дуже приємно викладати гроші за ремонт будинку або машини або витрачатися на ліки, але, знаючи, що у нас в банку є кошти на такі непередбачені ситуації, ми менше відчуваємо стрес.