Фінанси

5 порад по економії електроенергії для тих, хто починає жити самостійно

Лампочка

Мало хто турбується про оплату комунальних послуг, тільки з’їхавши від батьків. І абсолютно марно, адже все одно доведеться віддавати за це свої кровно зароблені. Команда експертів поділилася порадами, як зменшити споживання електроенергії, щоб рахунок за комуналку не став неприємною несподіванкою.

1. Бережіть холодильник

Холодильник не варто встановлювати так, щоб на нього потрапляло пряме сонячне світло, а також поруч з плитою або радіатором опалення: в цьому випадку витрата електроенергії може істотно збільшитися. Потрібно також залишати деяку відстань між стіною приміщення і задньою стінкою холодильника для охолодження радіатора. Так компресор зможе працювати ефективніше і економити електрику.

Гарячі продукти, наприклад свіжозварений суп, варто охолодити до кімнатної температури і тільки потім ставити в холодильник. Це скоротить витрату електроенергії холодильником і запобіжить появу льоду на стінках холодильної камери.

Намагайтеся також повністю заповнювати морозильну камеру: це буде перешкоджати виходу холодного повітря назовні при відкритті дверцят. Для заповнення морозильника можна використовувати пакети, форми для льоду або газети.

2. Витягуйте шнур з розетки електромережі

Навіть якщо всі прилади вимкнені, вони все одно продовжують споживати електроенергію, якщо увімкнені в розетку. Професіонали називають таку електроніку енергетичними вампірами і радять в цілях економії вимикати прилади з розетки.

Справа в тому, що більшість сучасної техніки зберігає трохи електроенергії, щоб швидше спрацювати при включенні. Виймаючи шнур з розетки, побутових приладів можна заборонити використовувати електроенергію «без дозволу».

3. Періть в холодній воді

Більшість забруднень відмінно відпираються і при температурі води 30 градусів. Дослідження показують, що 90% електричної енергії машина витрачає саме на нагрівання води, так що відмова від режимів з високою температурою дозволить пристойно заощадити.

4. Розігрівайте їжу правильно

Плита і духова шафа споживають значний обсяг електроенергії, тому, якщо вам необхідно просто підігріти їжу, радимо використовувати мікрохвильову піч. Це ж відноситься і до чайників: електричний витрачає менше енергії, ніж звичайний, який гріється на плиті. А щоб максимально заощадити, краще за один раз кип’ятити лише необхідний обсяг води.

Не варто забувати і про проблему підтримки приладів розжарювання в чистоті. Електроплита, чайник і навіть тостер періодично вимагають очищення. Забруднені електроприлади менш ефективно віддають енергію, і їжа готується довше. Як чистити? Наприклад, від проблеми накипу в електричному чайнику можна позбутися кип’ятінням води з лимоном.

5. Замініть лампочки

Лампочки — одні з основних споживачів електроенергії. Самі по собі лампи споживають мало електроенергії, проте використання великої їх кількості міняє справу. Один із способів економити електроенергію — замінити всі лампи розжарювання на світлодіодні. Енергозберігаючі лампочки мають масу переваг: вони економлять електроенергію і працюють в два рази довше звичайних.

Енергозберігаючі лампи варто встановити в усі освітлювальні прилади вдома. Світлодіодні елементи можуть бути досить дорогими, тому можна почати оснащувати ними квартиру поступово — з коридору і кухні, де світло включається найчастіше. Висока вартість таких ламп абсолютно виправдана: у кінцевому підсумку вони допоможуть істотно заощадити на освітленні. Вони також більш екологічні порівняно з люмінесцентними лампами.

Важливо також підтримувати освітлювальні прилади у чистоті. Запилена лампочка у відкритій люстрі дає на 50% менше світла, ніж могла б. Така ж ситуація з кімнатними світильниками. Варто час від часу протирати їх, щоб не включати інші джерела освітлення та уникнути додаткових витрат.

Скористайтеся цими простими порадами, і споживання електроенергії (так само, як і плата за неї) значно зменшиться.

Залишити коментар