Наука

Вчені виявили ще одну схожу рису між людиною і мавпою

Мавпа

Людина не любить відмовлятися від того, у що вона вклала час, гроші і свої зусилля. Як виявилося, мавпи поводяться аналогічно.

Цей феномен “неповоротних витрат” може траплятися з відносинами, книгами, відеоіграми, ремонтом автомобіля і багатьом іншим. Часом ми продовжуємо робити щось, просто тому що вже занадто багато сил вкладено, хоча цей процес стає просто нестерпним.

Вчені помітили таку ж рису у Капуцинів і бенгальських макак. Експерти вважають, що це свідчить про те, що в нашому еволюційному минулому є щось, що змушує нас прагнути отримати винагороду, незалежно від того, наскільки малоймовірно це станеться.

Читайте також:  Уфологи зловили радіосигнал і запевняють, що це інопланетяни

Автори нової роботи прийшли до такого висновку, коли проводили експерименти з різними іграми. Вчені попросили тварин стежити за рухомим об’єктом на екрані комп’ютера за допомогою джойстика. Якщо їм вдавалося зробити це, вони отримували нагороду; якщо ні, починався новий раунд.

Раунди тривали 1, 3 або 7 секунд. Більшість ігор тривали 1 секунду, тому якщо тварина не отримала ласощі після першої секунди в більш довгих раундах, набагато легше для неї було все кинути і почати заново. Однак мавпи, як правило, не здавалися. Цей ефект був особливо помітний серед макак.

Дослідники кажуть, що це показує, що погоня за “неповоротними витратами” – це інстинкт, який ми поділяємо з багатьма видами. Раніше цей феномен був помічений серед голубів і щурів.