Авто

Volkswagen займеться розвитком зарядної інфраструктури

Volkswagen e-station

Концерн Volkswagen став першим автовиробником, який приєднався до Паризької угоди по клімату. І в рамках реалізації екологічної стратегії компанія має намір не тільки стати кліматично нейтральною до 2050 року, а й зосередиться на розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів.

На сьогоднішній день на десяти виробничих майданчиках Volkswagen в Німеччині встановлено понад 1200 зарядних терміналів. Велика частина-близько 500, розташовані у Вольфсбурзі; інші знаходяться в Ганновері, Брансвіку, Зальцгіттері, Касселі, Емдені, Оснабрюку, Цвікау, Хемніці і в Дрездені.

Читайте також:  Toyota представила нову версію свого флагмана Land Cruiser

До кінця наступного року їх буде вже дві з гаком тисячі: в 2021-му компанія обіцяє «запустити» ще близько 750 точок, плюс ввести в експлуатацію перші високошвидкісні High Power Charging Station потужністю 300 кіловат. При цьому значна частина терміналів, як і раніше, буде загальнодоступна.

Ще через чотири роки кількість терміналів збільшиться до чотирьох тисяч штук. Паралельно Volkswagen буде розвивати мережу Ionity, а також займеться переобладнанням дилерських центрів.

У майбутньому всі вони матимуть як мінімум дві точки зарядки: змінним струмом потужністю 11 кіловат і постійним на 22 кіловати. Крім того, бум переживає ринок настінних «зарядок», і тут у компанії теж є що запропонувати. Через свою “дочку” Elli Фольксваген продає два типи воллбоксів: ID. Charger Connect за 599 євро і ID. Charger Pro за 849 євро. Черга за ними розтягнулася на два тижні.

Читайте також:  Як виглядає найдешевший новий "Сандеро": опубліковано фото

Також компанія працює над експериментальними роботами-заправниками, які обслуговуватимуть закриті парковки. Один такий юніт зможе зараз заряджати кілька електромобілів, причому в автономному режимі.

На сферу e-mobility концерн не скупиться і готовий витратити 35 мільярдів євро, щоб вже до 2030 року вивести на ринок 70 повністю електричних моделей. Їх сумарне виробництво через десять років має скласти 26 мільйонів.