Кейси

Як почати роботу на новій посаді

Як почати роботу на новому місці

Більшість людей починаючи виконувати роботу на новій посаді роблять одні й ті ж помилки. Ця стаття про те, як уникнути найпоширеніші з них, щоб ви отримували більше результатів і задоволення від роботи.

Будь-яка нова посада означає, що вам щось доведеться робити в тій області, в якій у вас немає досвіду. Наприклад, ви – відмінний продавець і прийшов час стати керівником відділу продажів. Ви відмінно розбираєтеся в роботі продавця, в тому, як працювати з клієнтами. Але коли ви приймаєте посаду керівника у вас з’являються абсолютно нові для вас обов’язки. Це – керування людьми. Робота керівника – це цілий набір нових обов’язків: потрібно буде вміло проводити наради з продавцями, планувати діяльність відділу, ставити завдання і домагатися їх виконання. Тому перше, що потрібно усвідомити: будь-яка нова посада – це абсолютно нова діяльність, у якій немає досвіду і впевненості.

Більшість людей не здатні отримати великі результати тільки тому що бояться починати з нуля. Вони просто бояться вийти із зони комфорту, з області в якій добре розбираються, бояться зіткнутися з новими проблемами і необхідністю грати роль новачка і долати все, що доводиться переносити новачкові. Але немає іншого способу досягти видатних результатів, ніж постійний вихід за межі зони комфорту. Це відноситься як до однієї людини, так і до компанії в цілому.

При цьому є цілком певні складнощі, з якими стикається будь-яка людина, що освоює нову для себе посаду. І є способи, як з цими труднощами справлятися. Нижче перераховані найпоширеніші з них та рекомендації, як з кожною з них впоратися з найменшими втратами сил і часу.

Поступовість

Будь-яку нову посаду необхідно освоювати крок за кроком. Найскладніша робота складається з безлічі складових, в будь-якій роботі використовується безліч інструментів. Освоюйте їх одні за іншим. Спроба зробити все відразу значно ускладнює роботу, призводить до замішання і розчарувань. Наприклад, якщо ви приймаєте посаду керівника відділу, ви з’ясуєте, що у вас з’являється багато різних обов’язків. Просто складіть невеликий план, і вирішіть, в якій послідовності ви будете освоювати ці обов’язки. Почніть з чогось не надто складного. Наприклад, навчіться спочатку проводити щоденні наради з продавцями. Така нарада передбачає розбір і оцінку результатів роботи і планування дій на день або тиждень.

Досягніть, щоб у вас це виходило. Після цього освоюйте наступний інструмент. Не намагайтеся освоїти все відразу. Це як кататися на велосипеді – спочатку ви просто вчитеся зберігати рівновагу, катаючись по прямій. Тільки через деякий час зможете спритно маневрувати. Якби ви спробували вчитися кататися на велосипеді на лісовій стежці, яка петляє між деревами, то швидко б втратили інтерес до цього заняття.

Вас ігнорують

Це завжди відбувається з людиною, яка тільки починає освоювати якусь роботу у вже існуючій компанії. Ви вже три дні на новій посаді, але таке відчуття, що ніхто взагалі цього не помічає! Це – абсолютно нормально, адже в компанії вже є сформований уклад роботи і відносин. Навіть якщо він ніколи не був написаний на папері і навіть якщо ніхто не може описати, в чому полягають сформовані традиції, вони все одно існують. Хтось свідомо чи несвідомо робить роботу тієї посади, на яку ви прийшли. У співробітників є сформовані звички відносно того, як вирішувати питання.

Читайте також:  Вчимося дізнаватися реальну собівартість

Тому будь-яка людина, яка щойно прийняла нову посаду фактично не існує для оточуючих до тих пір, поки вона не почне відігравати важливу роль у процесах так, щоб її присутність помітили і змінили звичні робочі процеси. Наприклад, ви вже призначені начальником відділу продажів, а продавці як і раніше бігають за порадами до вищестоящих керівників, а ті раніше віддають їм розпорядження безпосередньо. Неприємне становище, але неминуче в самому початку діяльності.

Вирішення цієї проблеми не полягає в тому, щоб ламати сформовану систему роботи. Необхідно послідовно перемикати на себе командні та комунікаційні лінії. Якнайшвидше необхідно домогтися, щоб про ваше існування дізналися і ви зайняли своє місце в процесах компанії. Щоб це зробити швидко необхідно з кожним з тих, з ким вам доведеться взаємодіяти в новій посаді, зробити наступне:

· Крок №1

Складіть список всіх людей, з якими вам необхідно буде співпрацювати в новій посаді. Наприклад, для начальника відділу продажів в цьому списку будуть в першу чергу його безпосередній керівник, його підлеглі – продавці, керівники виробничих підрозділів і т.д.

· Крок №2

Необхідно поспілкуватися з кожною людиною зі списку і донести до неї, що зараз ви будете виконувати цю роботу і з певних питань він повинен звертатися саме до вас, хоча раніше він це робив по іншому. Наприклад, начальнику відділу продажів необхідно поспілкуватися з продавцями і пояснити їм, яке коло обов’язків керівника і які питання ви будете вирішувати. Буде доречно розповісти про ваш досвід та навички і про свої плани на цій посаді.

· Крок №3

Наступна дія – з’ясувати, що ця людина очікує від вас на цій посаді, а потім надати їй це. Немає кращого способу зробити, щоб вас визнали і почали співпрацювати, ніж виконати те, що очікується. Наприклад, новий начальник відділу продажів у розмові з продавцем з’ясовує, що продавець очікує від керівника, що той доб’ється, щоб виробництво виконувало замовлення вчасно. Якщо ви це зробите, то отримаєте визнання підлеглого і здатність на нього впливати. А керівник відділення Поширення (безпосередній керівник начальника відділу продажів) швидше за все буде очікувати, що начальник відділу продажів дасть йому реалістичне планування обсягів продажів.

Виконання цих дій не має нічого спільного з дією під назвою “нова мітла по-новому мете”, коли новий керівник не розібравшись у ситуації намагається нав’язати всім оточуючим свою волю і дуже часто при цьому робить дурні помилки. Вам потрібно не порвати всі існуючі взаємозв’язки, а просто крок за кроком взяти їх під свій контроль.

Вас обходять

Таке буває досить часто – хтось віддає вашим підлеглим розпорядження і таким чином заважає вам виконувати вашу роботу. Цьому може бути дві різні причини, вам потрібно розібратися, з якою з них ви зіткнулися і діяти відповідно.

Перша причина – ви ще не взяли щось під свій контроль

Це означає, що вас обходять просто за звичкою. Наприклад, директор компанії звик безпосередньо віддавати розпорядження одному з продавців відносно роботи з якимось важливим клієнтом, з яким існують особливі домовленості. У цьому випадку вам потрібно просто відносно цього моменту виконати кроки, описані в попередньому пункті. Тобто нагадати, що це відноситься тепер до ваших обов’язків, з’ясувати, які ці домовленості і забрати у директора цю роботу. Як тільки він переконається, щоб ви успішно з цим справляєтеся, він перестане вас обходити в цій галузі.

Читайте також:  Чим відрізняється підприємець від найманого працівника

Друга причина – ви з чимось не впоралися

Наприклад в галузі відповідальності керівника відділу продажів виникла якась проблема при роботі з клієнтом. Директор втрутився в цю ситуацію і вирішив її. У такому випадку необхідно просто з’ясувати, як і чому він діяв і навчитися справлятися з такими ситуаціями. Якщо ви усвідомлюєте, що ви – новачок у цій роботі і не можете знати і вміти все, то зможете домогтися, щоб вам пояснили, як правильно діяти. Фактично ця дія в такому випадку стає частиною ваших обов’язків і освоївши її ви назавжди позбавитеся від обходу в цьому питанні. Вам потрібно зібрати і освоїти весь успішний досвід, що відноситься до вашої нової посади, на це потрібен час.

Перевантаження

Один із способів перетворити роботу на новій посаді в пекло – намагатися виконати нездійсненне. Якщо ви ще не повністю освоїли нову роботу, вам навіть складно оцінити, скільки потрібно часу на виконання тієї чи іншої задачі. Наприклад, недосвідчений продавець планує зустрічі з клієнтами і виділяє на кожну з них 1 годину. Так як досвіду у нього поки що замало, він не бере до уваги, що потрібен якийсь час на підготовку, на дорогу, на невелике обпадання клієнтів. Тому він буде нервувати і провалить виконання плану. Якби у нього був досвід, він запланував і провів менше зустрічей, але при цьому вибрав найбільш пріоритетні. І результат був би вищим і задоволення більше.

Раджу вам бути дуже реалістичним і розважливим відносно свого часу, якщо за вашою оцінкою часу на всі завдання недостатньо, не намагайтеся в план “впихнути” все. Краще виберіть найбільш важливі завдання і виконайте саме те, що задумали. Якщо ви вперше робите якусь роботу, краще виділити на неї час з запасом. Якщо ви завершите раніше – зробите щось ще, але як мінімум ви виконаєте заплановане. Надія не підкріплена досвідом – поганий порадник при плануванні.

Компетентність

Коли ви стикаєтеся з ситуацією і не знаєте, як діяти, найкраще – звернутися до керівника або людини, яка раніше успішно виконувала цю роботу і попросити її ради. Зазвичай люди із задоволенням діляться своїм досвідом і знаннями. Якщо ви тільки почали освоювати нову посаду, ніхто не очікує від вас, що ви зможете впоратися з будь-якою проблемою самостійно. Може бути ні в кого немає рішення, тоді вам доведеться застосувати кмітливість і самостійно знайти рішення. Але це – важкий і повільний шлях. В організації людей цінують не за здатність робити розумний вигляд, а за здатність давати результати в роботі. Так що якщо є хоч найменша можливість навчитися, краще цим скористатися.

Залишити коментар