Технології

Google поліпшить швидкість роботи нової версії Chrome

Google Chrome

Не так давно розробники Chrome змінили одну з важливих функцій браузера для вирішення проблем з приватністю даних користувачів, але через цю особливість знизилася швидкодія популярного додатка.

Провівши відповідне дослідження, команда Google опублікувала дані про реальний рівень уповільнення свого дітища і розповіла про майбутній апдейт движка, який покликаний вирішити цю проблему.

За словами інженерів Google Джоша Карліна і Шивані Шарма, у версії Chrome 85 компанія змінила структуру кешу програми. Використання єдиного сховища тимчасових файлів для всіх відвідуваних сайтів робило браузер вразливим – наприклад, один ресурс міг визначити, чи завантажений на комп’ютері інший.

Читайте також:  Windows 10X отримає одну з фішок macOS для нових MacBook

Така можливість в теорії могла дозволити хакерам зчитувати конфіденційну інформацію, включаючи список контактів, використовуючи на своїх сайтах спеціальні програмні інструменти.

Щоб виключити подібні інциденти, в браузері був реалізований незалежний кеш для кожного відкритого сайту-але це, в свою чергу, призвело до падіння продуктивності на 2-4%. Для виправлення вже цієї проблеми розробники прийняли рішення збільшити розмір індивідуального кеша для кожного ресурсу.

Експериментальні версії Chrome з таким нововведенням з’являться найближчим часом. Очікується, що патч дозволить прискорити рендеринг сторінок при використанні популярного браузера.