Бізнес

3 вірних способи знайти справу своєї мрії

Дохідний бізнес

Непросто знайти собі справу, що приносить і справжнє задоволення, і прибуток. Засновниця інтернет-магазину дитячого одягу Geranium online store Ганна Герасова, якій вдалося перетворити хобі у бізнес, ділиться своїм досвідом і корисними порадами.

Ганна Герасова
Засновниця інтернет-магазину Geranium online store і марки дитячого одягу Geranium kids fashion.

Людина, що знаходиться в пошуку справи своєї мрії, не знає відповідей на багато питань, але точно знає, що свою справу повинно бути, по-перше, коханим, по-друге, успішним і, по-третє, дохідним.

Отже, розберемо, що треба зробити, щоб створити бізнес своєї мрії, який буде відповідати всім трьом критеріям.

1. Щоб бізнес був коханим, проаналізуйте свій відпочинок

Подумайте, чим ви займаєтеся 90% вільного від роботи, сім’ї та побуту часу. Причому подивіться в цілому, враховуючи і активний, і пасивний відпочинок.

Для кожної людини відпочинок — це індивідуальний набір речей, який приносить йому фізичне і емоційне задоволення, а також знімає напругу і втому після трудового дня. Для одного відпочинок — це заняття спортом, для іншого — перегляд фільмів і серіалів, для третього — онлайн-шопінг. Продовжувати список можна довго. У більшість така перезавантаження від побуту і роботи зводиться до декількох регулярно повторюваних занять.

Важливо аналізувати діяльність, якої дійсно подобається займатися. Те, що приносить задоволення і покращує настрій. Заняття, яке чекаєш і про яке мрієш як про час відпочинку.

Ми не розглядаємо такий відпочинок, як відпустку на море або подорожі в інші країни кілька разів на рік. Зосереджуємося саме на щоденних заняттях.

Задайте собі питання:

  • Як я відпочиваю?
  • Чим мені подобається займатися у вільний час?
  • Чим би я займався із задоволенням, якщо було б більше вільного часу?

Наприклад, у мене вийшла така картина. У вільний час я люблю займатися своїми хобі: живописом, танцями, спортом, читанням. А з появою дітей я дуже багато часу присвячувати онлайн-шопінгу в пошуках дитячого одягу та інших товарів для дітей.

Подібним чином складіть список своїх улюблених занять. Він не повинен бути занадто великим, 5-10 пунктів достатньо.

Мій список вийшов таким: живопис, танці, спорт, читання, онлайн-шопінг.

2. Щоб бізнес був успішним, вирішите свою проблему нематеріальну

Як відкрити бізнес

Проаналізуйте, які життєві проблеми сьогодні стоять перед вами. Важливо, щоб вони були нематеріального характеру, тобто варіант «У мене немає автомобіля, а якби був, то жити було б легше» не підходить.

Під «життєвими» я маю на увазі проблеми, які можуть бути у дуже великої кількості людей, схожих з вами за соціальним статусом, віком, уподобаннями. Вирішивши цю проблему для себе, ви тим самим можете вирішити її і для безлічі інших людей.

Насамперед подивіться, чи є така проблема в області ваших улюблених занять, виявлених у пункті 1. Наприклад, з усіх моїх хобі проблемною зоною є онлайн-шопінг. Я не знайшла інтернет-магазинів дитячих товарів, аналогічних західним, які відповідали б усім моїм вимогам. Більше того, зріс курс долара та євро і купувати за кордоном стало невигідно. Виправити ситуацію можна, відкривши власний інтернет-магазин, який до того ж допоможе багатьом іншим мамам.

Дуже багато всесвітньо відомих майстрів своєї справи прийшли до своєї професійної діяльності аналогічним шляхом, вирішуючи свою проблему.

Більшість психологів навіть не приховують, що почали займатися психологією для того, щоб розібратися у своїх проблемах: сімейних, емоційних або просто в процесі пошуку себе. В результаті глибокого занурення в суть своєї проблеми і пошуків способу її вирішення стаєш експертом в цій області і можеш ділитися досвідом і знаннями з іншими.

За таким же принципом були побудовані багато особистих брендів, які зараз мають мільйони передплатників в соціальних мережах і добре заробляють на цьому.

Велика частина фітнес-тренерів, які надихають людей на спорт і правильне харчування, самі колись мали проблеми із зайвою вагою і здоров’ям. Багато хто робить це своєю фішкою, демонструючи результат до і після. Отже, проблема в області вашого улюбленого заняття може вирішуватися не тільки шляхом створення якогось продукту, але і наданням послуг.

3. Щоб справу було прибутковим, подивіться на свій бізнес як споживач

Дохідний бізнес

Виявивши свою улюблену справу і певну проблему, помрійте, як би виглядав ваш ідеальний бізнес у цій галузі.

Уявіть картинку максимально точно, переглядайте в своїй уяві всі дрібні деталі. Наприклад, який офіс ви хотіли б мати (колір і розташування будівлі, величина вікон, колір і фактура стін, меблі, стиль інтер’єру та інше). В результаті у вас повинна вийти цілісна картина.

Для більш ефективної роботи перенесіть ваші думки на папір. Візьміть блокнот і олівці, бажано кольорові, і намалюйте свій ідеальний бізнес. Візуалізуйте те, що ви хочете побачити в цьому проекті. Вкрай важливо не писати, а використовувати метод графічного записи (graphic recording) або скрайбинг, який став дуже популярний.

Наступний крок у створенні прибуткової справи — подивитися на свій бізнес із зворотного боку. Яким би ви його хотіли бачити, якщо б були клієнтом. Що вас приваблює у вже існуючих аналогічних проектах і що спонукає зробити покупку або скористатися послугою. Абстрагуйтеся від фінансової сторони. Уявіть, що великий інвестор робить проект в тій області, в якій ви хочете почати свою справу. Не обмежуйте себе ніякими рамками. Мрійте сміливо!

Якщо ви на вірному шляху, то самі обставини будуть складатися в вашу користь, з’являться потрібні люди і події. Ви гадаєте, що тільки ви шукаєте свою справу? Воно теж шукає вас. І неодмінно знайде, якщо ви зробите крок їй назустріч.

Як зрозуміти, свою справу ви вибрали

Нещодавно для мене відкрилася ще одна істина. Щоб дізнатися своє призначення, треба згадати його з дитинства. Не намагайтеся зрозуміти, а просто прийміть як факт, що всі діти знають, ким вони хочуть стати і чим займатися. Але потім виростають і забувають про своїй суті. І далеко не у всіх виходить пригадати, чим вони любили займатися в дитинстві.

Я згадала. Ще одне улюблене заняття з самого дитинства — це наряджати ляльок і шити їм одяг. А ще я вирізала з журналів картинки і клеїла їх у зошит. Виходив свій модний журнал, який я так любила створювати!

Залишити коментар