Авто

Volkswagen поділився подробицями про «роботів-заправників» для електрокарів

робот-заправник

Підрозділ Volkswagen Group Components поділився новими подробицями про “роботів-заправників” для електрокарів, про які вперше стало відомо ще в 2019 році. У компанії заявили, що мобільний зарядний робот успішно перейшов в статус прототипу і тепер починається процес його доопрацювання.

З появою роботів зарядити електромобіль стане простіше. Наприклад, не доведеться шукати спеціальне місце на парковці, досить буде викликати «заправника» за допомогою мобільного додатку. Робот являє собою пересувний модуль, оснащений камерою, лазерним сканером, ультразвуковими датчиками і маніпулятором: він під’їжджає до електрокара разом з мобільним акумулятором, так званим «чарджером», і активує зарядку.

Читайте також:  Британець здав теорію водіння з 158 спроби. Це обійшлося йому в 130 тисяч гривень

Кожен мобільний накопичувач має ємність 25 кіловат-годин. Є підтримка зарядки постійним струмом потужністю до 50 кіловат.

Робот може встановити “чарджери” відразу у декількох електрокарів, які стоять в різних частинах парковки. Після того, як батареї заряджені, робот збирає мобільні акумулятори і везе їх на підзарядку. Весь процес відбувається без участі людини.

робот-заправник

Фото: Volkswagen

Альтернативою активації робота за допомогою програми стане технологія V2X (Vehicle-to-Everything). Вона дозволить мобільній зарядній станції обмінятися інформацією з електрокаром, які потребують поповнення заряду батарей. Іншими словами, робот сам зрозуміє, що потрібно зарядка, і під’їде до машини.

У Volkswagen Group Components поки не називають терміни появи таких роботів, проте розраховують, подібні системи можуть бути запущені в серійну експлуатацію «в найближчі роки».

Читайте також:  General Motors змінив свій логотип та анонсував стратегію розвитку

Джерело: прес-служба Volkswagen