Політика

Кулеба заявив про остаточний розрив з “русским миром”

Дмитро Кулеба

Україна продовжить свій шлях як європейська країна, як частина Заходу, тому що її розрив з “русским міром” остаточний, заявив глава МЗС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна остаточно порвала з “русским миром”, і її майбутнє в союзі із західними країнами є незворотнім. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому журналу Internationale Politik, яке було опубліковано в понеділок, 28 грудня.

Читайте також:  Рішення про жорсткий карантин можуть змінити - ЗМІ

За словами глави МЗС України, цими принципами Київ не поступиться в процесі врегулювання на Донбасі і деокупації Криму.

Він також зазначив, що мирний договір з Росією буде досягнуто дипломатичними методами. При цьому Україна в жодному разі не буде відхилятися від двох основоположних принципів.

“По-перше, Україна ніколи не відмовиться від Криму чи Донбасу. А по-друге, продовжить свій шлях як європейська країна, як частина Заходу, тому що її розрив з “русским миром” остаточний. Все інше – питання часу і дипломатії”, – наголосив Кулеба.

Він також відкинув можливість збереження впливу Росії на Донбас в обмін на мир.

Читайте також:  Рада продовжила закон про особливий статус Донбасу

“Статус регіонів, які зараз тимчасово під окупацією, мислимо тільки в рамках України і в ході децентралізації, яку ми зараз успішно реалізуємо. Це дає регіонам право самостійно розпоряджатися своїм бюджетом і обирати своїх місцевих представників. Але ми ніколи не дозволимо регіону перебувати за межами української конституції і правової системи – наприклад, проводити вибори відповідно до іншого виборчого закону, ніж той, який застосовується до всієї України”, – зауважив Кулеба.

Він також додав, що після деокупації зовнішній кур