Технології

WhatsApp відключить мільйони користувачів зі старими смартфонами

WhatsApp

Можливості використовувати популярний месенджер позбавлятися власники гаджетів на застарілих версіях iOS і Android.

З 1 січня 2021 року популярним месенджером WhatsApp не вийде скористатися на пристроях, що працюють по управлінням Android версії нижче 4.0.3, iOS версії нижче 9, а також KaiOS нижче 2.5.1 (прошивка, призначена для просунутих кнопкових телефонів). Пов’язано це з рішенням компанії відмовитися від випуску версій месенджера для застарілих версій операційних систем Google і Apple.

Читайте також:  Розроблено нейромережу для визначення калорійності страви по фото

У WhatsApp попереджають користувачів зазначених смартфонів – до настання нового року необхідно або оновити операційні системи на пристроях, за умови, що ці оновлення існують, або зробити резервну копію чатів, оскільки вже в перший день 2021 року можуть початися проблеми з роботою навіть вже запущених додатків. Створити новий аккаунт і навіть підтвердити актуальність вже існуючого аккаунта в новому році не вийде точно.

Зокрема, більше не буде працювати WhatAspp на iPhone 4 і більш ранніх моделях, а у власників iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6 і iPhone 6s можливість зберегти месенджер є, але за умови оновлення операційної системи до iOS 9.

Читайте також:  iPhone випав з літака: смартфон зняв свій політ і не розбився після приземлення

Розробники месенджера підкреслили, що мають намір зосередити зусилля на роботі над версіями WhatsApp для операційних систем, які використовує більшість клієнтів. У зв’язку з цим оновлень для зазначених вище ОС не буде і в будь-який момент часу навіть встановлені месенджери можуть позбутися якихось функцій. Всього, за оцінками експертів, без додатка виявляться мільйони людей по всьому світу з сумарної аудиторії WhatAspp більше двох мільярдів чоловік.

Нагадаємо, WhatAspp періодично проводить “зачистку” операційних систем, на яких месенджер припиняє роботу. Не менше разу на рік компанія анонсує відмову від підтримки застарілих версій, що змушує користувачів або оновлювати софт на своїх пристроях, або купувати нові смартфони.