Авто

Ford розповів, чому ім’я Mustang дали електричному кросоверу

Ford Mustang Mach-E

Глобальний бренд-директор Ford з електромобілів Джейсон Кастріота пояснив, чому дебютному електричному кросоверу дали ім’я Mustang.

Маркетологи “блакитного овалу” зважилися на нетривіальний крок, щоб електрична новинка Ford не загубилася серед конкурентів: «спорідненість» з легедарною моделлю стало «фішкою» кросовера.

У бесіді з американським виданням Road & Track Джейсон Кастріота розповів, що спочатку електричний кросовер повинен був отримати інше ім’я, але на певному етапі розробки команда Ford прийшла до висновку — щоб модель «вистрілила» на конкурентному ринку, у неї повинна бути виняткова «фішка».

Читайте також:  Електронні асистенти водія знижують уважність на дорогах

Простим перейменуванням проекту справа не обмежилася: дизайнерам довелося переосмислити пропорції електромобіля і додати фірмові елементи на кшталт “пляшкового горлечка” і характерною оптики; інженерам — змінити архітектуру шасі і переналаштувати силову установку.

Кастріота запевняє, що команда «блакитного овалу» доклала максимум зусиль, щоб «батарейний» Mustang Mach-E мав право носити заповітне ім’я, хоча шанувальники не згодні з автогігантом і навіть вимагали позбавити кросовер звучного імені.

Джейсон Кастріота згадав, що президенти північноамериканських клубів фанатів Mustang прийняли новинку з погано прихованим скептицизмом, але як тільки власники спорткарів зрозуміли, що електричний кросовер не прийшов на зміну класичним поні-карам, а доповнив лінійку, емоції вщухли. Втім, зловживати розширенням лінійки» Мустангів ” Ford не буде: легендарним ім’ям ніколи не назвуть вантажівку або комерційний фургон.

Читайте також:  У Туркменістані всі авто зобов'язали повністю пофарбувати у білий колір

Також топ-менеджер Ford натякнув, що у Mustang Mach-E з’явиться версія з поліпшеними характеристиками — більш продуктивна, ніж Mach-E GT Performance Edition. Однак дату появи нового флагмана електрокросоверов Кастріота не розкрив.