Технології

NASA планує побудувати місячну базу за допомогою 3D-принтера

База на Місяці

Одна з головних проблем, що стоять на шляху колонізації Місяця, полягає в складнощах з доставкою будівельних блоків і обладнання. На допомогу NASA може прийти компанія ICON: вона планує друкувати будівлі на супутнику з місцевих матеріалів.

Компанія ICON відома своїм проектом 3D-друку будинків в Техасі і Мексиці з лавакріту, суміші на основі бетону. Місячний реголіт значно відрізняється від того, з чим звикли мати справу інженери, але вже зараз йде розробка нової технології, яка дозволить перетворити осколки і метеоритну крихту в придатний для будівництва матеріал.

Читайте також:  Google зробить роботу розширень Chrome «прозорою» для користувачів

Відомо, що проект, який отримав назву Project Olympus, розробляється зусиллями ICON і NASA, а поточне завдання полягає в отриманні схожої на твердий бетон суміші для 3D-принтера.

Це означає, що для розгортання місячної бази не буде потрібно перевозити важкі конструкції і робити кілька польотів. Знадобиться лише 3D-принтер.

Представники NASA стверджують, що планують виділити ICON додаткове фінансування, але поки не впевнені, чи буде база на Місяці побудована із застосуванням подібної технології.

Фахівці вважають, що розробка нових методів 3D-друку дозволить поліпшити ситуацію з дефіцитом будинків на Землі, адже станом на 2020 рік понад 1,6 мільярда людей потребують житла. Проведені дослідження довели, що використання 3D — принтерів знижує витрати на 60%, а час будівництва – на 80%.

Читайте також:  В ході унікального експерименту 300 будинків переведуть на опалення воднем

Джерело: CNN