Наука

Ровер Curiosity зробив рекордну панораму Марса

Curiosity

З серпня 2012 року по Марсу невпинно колесить знаменитий ровер Curiosity. Зовсім недавно фахівці NASA переорієнтували надпотужний мікроскоп ChemCam RMI в далекобійний телескоп, щоб з високою точністю продемонструвати поверхню Червоної планети.

Після віддаленого перетворення мікроскопа на марсоході Curiosity в телескоп вдалося встановити новий рекорд, зробивши найбільшу в історії марсіанську панораму з 216 склеєних зображень. Настільки точні і якісні знімки отримані приладом ChemCam Remote Micro-Imager (RMI), призначеним для аналізу мікроскопічних предметів і грунту.

Читайте також:  2020 рік став рекордно коротким, адже Земля обертається все швидше

Серію зображень зробив в період з 9 вересня по 23 жовтня фахівець з дистанційного зондування Стефаном Ле Муелік з Нантського університету у Франції.

Що цікаво, камера не здатна знімати звичайні прямокутні зображення і замість цього генерує круглі чорно-білі фотографії, що нагадують вид з підзорної труби.

Марс

Отримані зображення можна зіставити з аерофотознімками, зробленими космічними апаратами, що дозволяє вивчити недоступні раніше райони Марса більш детально. Вихідна картинка отримала розширення 46947×7260 пікселів і покриває більше 50 градусів азимуту вздовж горизонту, від Mount Sharp праворуч до краю Vera Rubin Ridge зліва.

Подивитися фото в повному дозволі можна на сайті NASA.