Технології

Створено браслет для управління технікою жестами [ВІДЕО]

Чіп в руку

Сучасні технології дозволяють відстежувати рухи рук людини за допомогою систем комп’ютерного зору, що покладаються на дані з камер. Американські дослідники створили носимий прилад, здатний визначати більше 20 жестів і дозволяє дистанційно керувати роботами та іншою технікою.

Інженери Каліфорнійського університету в Берклі розробили пов’язку, яка кріпиться на передпліччя людини і здатна виявляти сигнали з 64 точок на руці. Вся інформація обробляється в реальному часі, а алгоритм на основі штучного інтелекту фіксує, як ті чи інші шаблони відповідають рухам руки людини.

Читайте також:  Ультрафіолетові лампи виявилися вкрай небезпечними для зору

Після того як алгоритм отримає всю необхідну інформацію, він зможе безпомилково визначити 21 жест. За словами дослідників, система навіть не потребує фізичного підтвердження руху, а носію досить тільки подумати. Вся справа в високоточних датчиках, що відстежують сигнали від нервових закінчень.

У представленому ролику можна побачити, які жести вже виходить використовувати. Ключова особливість системи – її здатність до навчання.

В майбутньому це дозволить не тільки додати більшу кількість жестів, але і ігнорувати різні перешкоди, включаючи піт і знаходження людини в незвичній позі. Вся обробка відбувається всередині чіпа, тому призначені для користувача дані залишаться в безпеці.

Читайте також:  Експерт передбачив дату анонса iPhone 13 в 2021 році

Нова технологія тестувалася тільки на здорових людей, але дослідники не виключають можливості її застосування для людей з обмеженими можливостями або тих, хто переніс ампутацію.

За допомогою розробки можна простими жестами віддавати команди самим різним приладам навколо.

Джерело: thenextweb